Poniedziałek 22.10.2018

Witamy!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony na Facebooku.

• Dzień Edukacji Narodowej

15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji do szkoły przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Augustów - pan Zbigniew Buksiński oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie klas II, III i IV przygotowali część artystyczną pt. "Kwiaty dla naszej pani", w której wierszami podziękowali nauczycielami za trud włożony w ich edukację. Nasz zespół muzyczny  przygotował oprawę muzyczną. Również Samorząd Uczniowski dołożył swoją cegiełkę, organizując uroczysta Galę Rozdania Oskarów. Nauczycieli nagrodzono w 11 kategoriach.
    Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikowi obsługi. Następnie głos zabrał wójt Gminy Augustów, który przekazał życzenia wszystkim pracownikom  i pogratulował uczniom tak dużego zaangażowania w uroczystość. Wiele ciepłych słółw i życzeń padło także z ust przedstawicieli Rady Rodziców. Tegoroczny Dzień Nauczyciela na długo pozostanie w pamięci zarówno pedagogów jak i uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

• XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Uczniowie klasy VII i VII w dniach 9 -11 października 2018 wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. To już XVIII Ogólnopolski Zjazd, który w tym roku odbył się pod hasłem "Promieniowe ojcostwa". Świętowaliśmy także 40-lecie wyboru naszego patrona na Stolicę Piotrową. Pielgrzymka była połączona z wycieczką śladami św. Jana Pawła II.
    Pierwszym celem podróży było spotkanie z Krakowem. Następnie wyruszyliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożgo w Łagiewnikach, tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Zakopane. Byliśmy na Wielkiej Krokwi, Gubałówce, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ukoronowaniem pobytu w góralskiej miejscowości był spacer Krupówkami i odpoczynek w termach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Jasną Górę, by uczestniczyć w uroczystościach w Częstochowie. Pełni wrażeń, przeżyć i radości, wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28.09.2018 r. (piątek) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Spotkanie w Centrum podzielone było na dwa etapy. W pierwszym rodzice i dzieci, przebrani za postacie odpowiadające bohaterom z czytanej książki, przedstawili fragment wybranej książki. Drugim etapem była praca plastyczno-biblioteczna, która polegała na zrobieniu LAPBOOKA pt.: "Ja i moja ulubiona książka". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego upłynęły w naszej szkole pod hasłem wyborów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o tą zaszczytną funkcję ubiegało się 4 kandydatów z klas VII-VIII: Natalia Milanowska kl. VII, Kinga Chmielewska kl. VIII, Wioletta Wasilewska kl. VIII i Maciej Rusiłowski kl. VIII.
    Kampania wyborcza trwała cały tydzień. Korytarz szkolny ozdabiały plakaty wyborcze kandydatów z ich sylwetkami i programem wyborczym. W końcu nadszedł‚ oczekiwany dzień. Nad przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Sylwia Niedźwiecka i pani Monika Ciemna oraz Komisja Wyborcza w składzie: Julia Sztukowska, Justyna Szyperek, Dominika Chełmińska i Jakub Kupiński. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie klas I-VIII i każdy z nich ochoczo podszedł do urny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
    Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, decyzją większości uczniów, została Wioletta Wasilewska z kl. VIII, a zaszczytny tytuł wiceprzewodniczącej przypadł Kindze Chmielewskiej z kl. VIII.
    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Życzymy powodzenia!!!

• Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, które 21 września podczas Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.
    Dzieci wraz z rodzicami z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych przygotowanych specjalnie na uroczystość. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Jak na uroczystość przystało na zakończenie odbyło się ognisko podczas którego piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Zabawa była wyśmienita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.