Historia szkoły Nadanie imienia szkole Pieśń szkoły

Historia szkoły

Szkoła istniała już za czasów carskich obok dawnej remizy strażackiej, obok dzisiejszych gospodarzy Baranowskich i Masłowskich. W szkole pracował jeden nauczyciel. W sprawozdaniu z wizytacji szkół Guberni Suwalskiej powiatu augustowskiego z 1872 roku możemy przeczytać, że w katolickiej szkole w Żarnowie uczyło się 32 uczniów.

Po 1920 roku został wybudowany nowy drewniany budynek szkoły, który spłonął w czasie II wojny światowej w 1944 r. Zaraz po wojnie uczniowie uczyli się w prywatnych domach gospodarzy, a także w remizie strażackiej. W latach 50-tych wybudowano obecny budynek szkoły; kierownikiem został Bronisław Strzałkowski, a w szkole uczyło się 128 uczniów.

Obecnie dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie jest Pani Krystyna Gorajewska; po reformie oświaty szkoła jest 6-klasowa.