Dzień Ziemi | I Festyn Rodzinny | X Gminny Konkurs Recytatorski | Konkurs Grafiki Komputerowej 2010 | Mistrz Ortografii 2010/2011 | Oblicza Ojczyzny | Piękno naszej Planety Ziemi | XI Gminny Konkurs Recytatorski | Najciekawszy różaniec | Konkurs Grafiki Komputerowej 2011 | Mistrz Ortografii 2011/2012 | Konkurs Mitologiczny 2012 | Najsympatyczniejsza koleżanka i najsympatyczniejszy kolega w kl. 0-VI | Zostań przyjacielem Ziemi | XII Gminny Konkurs Recytatorski | Magia świąt 2012 | Mistrz ortografii 2012/2013 | Konkurs Grafiki Komputerowej 2013 | "Ochrona przyrody" 2013 | Regionalny Konkurs Plastyczny | XIII Gminny Konkurs Recytatorski | Mistrz Ortografii 2013/2014 | „Ziemia – mój świat” 2014 | XIV Gminny Konkurs Recytatorski | "Zielona energia" 2015 | XV Gminny Konkurs Recytatorski | XVI Gminny Konkurs Recytatorski | Gminny Konkurs "Kartka Walentynkowa" | „Z lupą w świat przyrody" | Gminny Konkurs Plastyczny  "Bajkowy Świat" | XVII Gminny Konkurs recytatorski | II Gminny Konkurs "Kartka Walentynkowa" | „W kierunku Natury” | XVIII Gminny Konkurs Recytatorski

„W kierunku Natury”

24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie  odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi, podczas których nastąpiło podsumowanie Gminnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi „W kierunku Natury”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci  i młodzieży wiedzy na temat ekologii, promocja wrażliwości na zanieczyszczenie i degradację środowiska naturalnego człowieka.  Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac. Uwrażliwianie na przyrodę i środowisko naturalne.  Rozwijanie i kształtowanie przyjaznych naturze postaw proekologicznych wśród młodzieży. Rozwijanie zainteresowań amatorską fotografią przyrodniczą. Umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojej twórczości. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Augustów i podzielony był na trzy grupy:

- dla uczniów klas I-III – PLASTYCZNY -Tematem prac było wykonanie ulubionego zwierzaka w wersji EKO, czyli z wykorzystaniem surowców wtórnych.

- dla uczniów klas IV-VI - POETYCKI – wiersz promujący ochronę środowiska, przyrodę i środowisko naturalne

- dla uczniów klas VII – FOTOGRAFICZNY – uczniowie mieli za zadanie szukania przyrody wokół siebie, w dziwnych miejscach (np. drzewka na gzymsach, dachach komórek, rośliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu, między płytami chodnikowymi…)

Do konkursu przystąpili uczniowie z 7 szkół: z Białobrzeg, Kolnicy, Netty, Jabłońskich, Janówki,  Rutek i Żarnowa. Wpłynęły 34 prace plastyczne, 15 wierszy oraz 11 fotografii. Przy ocenie prac pięcioosobowe jury kierowało się: - twórczą pomysłowością i wyobraźnią w zakresie przedstawienia tematu, ogólną estetyką i samodzielnością wykonania prac, stopniem opanowania technik plastycznych.

Wśród uczniów klas I –III przyznano:

I miejsce: Patrycja Joka (Białobrzegi) kl. II (p.Ewa Cich)

II miejsce: Kamil Kolenda (Rutki) kl.I (p.Beata Chylińska)

III miejsce: Mateusz Kowalczyk (Rutki) kl. II (p. Renata Sujata)

Paweł Kopiczko (Rutki) kl. II (p. Renata Sujata)

Oraz 10 wyróżnień

Wśród uczniów klas IV-VI przyznano:

I miejsce: Dominika Chełmińska  (Żarnowo) kl. VI (p.Lucyna Lewkiewicz)

II miejsce: Jakub Kopańczyk (Żarnowo) kl. VI (p.Lucyna Lewkiewicz)

III miejsce: Katarzyna Twardowska (Janówka) kl. V (p.Dorota Gromak)

Oraz 4 wyróżnienia

Wśród uczniów klas VII przyznano:

I miejsce: Kinga Chmielewska  (Żarnowo) kl. VII (p.Marianna Maksimowska - Doroszko)

II miejsce: Martyna Malinowska  (Żarnowo) kl. VII (p.Marianna Maksimowska - Doroszko)

III miejsce: Natalia Prostko (Jabłońskie) kl. VII (p.Halina Masztalerz)

Zuzanna Cudnowska (Netta) kl. VII (p.Marianna Maksimowska - Doroszko

Oraz 3 wyróżnienia

Nagrody w Gminnym Konkursie z okazji Dnia Ziemi "W kierunku Natury" ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Augustów. Serdeczne podziękowania kierujemy p. Wojciechowi Szostakowi i p. Karolowi Chodkiewiczowi za pomoc w organizacji konkursu.

Organizatorki konkursu panie: Agnieszka Rybi i Elżbieta Jarząbska