Najciekawszy różaniec

W październiku 2011r. odbył się w naszej szkole konkurs na "Najciekawszy różaniec". Wzięły w nim udział dzieci z klas I - II oraz IV  - VI, w sumie 33 osoby. Konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem. Różance zostały wykonane z różnych materiałów. Warto podkreślić, iż dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze surowców, z których wykonywały swoje różańce. Wykorzystały m.in. nakretki od butelek plastikowych, folię aluminiową, makaron, chrupki śniadaniowe, plastelinę, materiały pasmanteryjne. Jednak zdecydowaną część stanowiły te zrobione z naturalnych materiałów.

Konkurs miał na celu:

•  zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową,

• poznanie i utrwalenie budowy różańca,

•  zapamiętanie nazwy miesiąca, który jest szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej.

W kategorii klas I - III

I miejsce zajęli: