Dzień Ziemi | I Festyn Rodzinny | X Gminny Konkurs Recytatorski | Konkurs Grafiki Komputerowej 2010 | Mistrz Ortografii 2010/2011 | Oblicza Ojczyzny | Piękno naszej Planety Ziemi | XI Gminny Konkurs Recytatorski | Najciekawszy różaniec | Konkurs Grafiki Komputerowej 2011 | Mistrz Ortografii 2011/2012 | Konkurs Mitologiczny 2012 | Najsympatyczniejsza koleżanka i najsympatyczniejszy kolega w kl. 0-VI | Zostań przyjacielem Ziemi | XII Gminny Konkurs Recytatorski | Magia świąt 2012 | Mistrz ortografii 2012/2013 | Konkurs Grafiki Komputerowej 2013 | "Ochrona przyrody" 2013 | Regionalny Konkurs Plastyczny | XIII Gminny Konkurs Recytatorski | Mistrz Ortografii 2013/2014 | „Ziemia – mój świat” 2014 | XIV Gminny Konkurs Recytatorski | "Zielona energia" 2015 | XV Gminny Konkurs Recytatorski | XVI Gminny Konkurs Recytatorski | Gminny Konkurs "Kartka Walentynkowa" | „Z lupą w świat przyrody" | Gminny Konkurs Plastyczny  "Bajkowy Świat" | XVII Gminny Konkurs recytatorski

„Z lupą w świat przyrody"

20 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II rozstrzygnięty  został Gminny Konkurs z okazji Dnia Ziemi „Z lupą w świat przyrody”, którego celem było  umożliwienie dzieciom zaprezentowania prac plastycznych. Inspiracją do prac tegorocznej edycji konkursu była przyroda w skali makro. W swoich pracach uczniowie mieli pokazać najmniejszych mieszkańców lasu, łąki,  bogactwo otaczającego ich świata czyli przyrodę oglądaną przez lupę.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Augustów i podzielony był na dwie grupy: pierwszą grupę stanowili uczniowie klas I-III,  ich zadaniem było wykonanie dowolną techniką ciekawej pracy plastycznej. Zaś drugą grupę stanowili uczniowie klas IV- VI, mieli oni wykonać pracę w czerni, bieli lub szarości , bez domieszki innych kolorów.

Do konkursu przystąpili uczniowie z 7 szkół: z Białobrzeg, Kolnicy, Netty, Jabłońskich, Janówki,  Rutek i Żarnowa. Wpłynęło 25 prac plastycznych młodszych klas  oraz 24 prace uczniów z klas IV-VI.  Przy ocenie prac pięcioosobowe jury kierowało się: - twórczą pomysłowością i wyobraźnią  w zakresie przedstawienia tematu, ogólną estetyką i samodzielnością wykonania prac oraz stopniem opanowania technik plastycznych.

Wśród uczniów klas I –III przyznano:

I miejsce: Anita Turowska (Rutki) kl. II (p.Ewa Grochowska)

II miejsce: Dominika Doroszko (Żarnowo) kl.III (p.Elżbieta Jarząbska

III miejsce: Krzysztof Ignatowski (Nett) kl. II (p. Ewa Jakubiak)

Agata Wiszniewska (Janówka) kl.II (p. Emilia Ostrowska)

Patrycja Joka (Białobrzegi) kl. I (p. Ewa Cich)

Oraz 11 wyróżnień:

Patryk Klukowski kl.I

Michalina Suchocka kl. II

Milena Sotko kl. III

Weronika Kowalewska kl. III

Udział:

Julia Kowalewska kl. II

Kinga Ciesielska kl. I

Wśród uczniów klas IV-VI przyznano:

I miejsce: Kinga Chmielewska (Żarnowo) kl. VI (p.Ewa Tabaka

II miejsce: Krystian Rutkowski (Kolnica) kl. IV (p.Justyna Giczewska

III miejsce: Oliwia Prawdzik (Kolnica) kl. V (p.Justyna Giczewska)

Dawid Kuprewicz  (Jabłońskie) kl. V (p.Halina Masztalerz)

Oraz 10 wyróżnień:

Justynie Szyperek kl. VI

Dominice Chełmińskiej kl. V

Udział:

Natalia Milanowska kl. V

Jakub Kopańczyk kl. IV

Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Augustów. Serdeczne podziękowania kierujemy p. Wojciechowi Szyłak i p. Romanowi Rogozińskiemu za pomoc w organizacji konkursu.

Organizatorki konkursu panie: Agnieszka Rybi i Elżbieta Jarząbska

W ubiegłym tygodniu we wszystkich klasach odbyły się turnieje wiedzy ekologiczno – przyrodniczej. I najlepiej sobie poradzili:

Kl I – Kamil Sotko i Jaś Kowalewski

Kl. II – Kinga Ciesielska i Bartek Rybicki

Kl. III – Błażej Klukowski

Kl. IV – Kuba Kopańczyk

Kl. V – Wiktoria Milanowska i Kuba Kupiński

Kl. VI – Michał Błyszczek.