• Aktywna tablica

• "Aktywna tablica” – rządowy program na lata 2017-2019

Podstawa prawna:

1. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica” (Dz. U. z 2017 r. poz.1401),

2. Uchwała nr 108/2017 Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2017 r. w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w latach 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

W roku 2018 szkoła nasza przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno‐komunikacyjnych „Aktywna tablica”.

W ramach tego programu szkoła zakupiła dwa interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu 65 cali.

Koszt jednego monitora dotykowego SMART Boart 65’ WX165 wynosi 17 500,00 z czego:

14 000,00 zł – rządowe wsparcie finansowe

3 500,00 zł. – gminne wsparcie finansowe

Na podstawie § 6 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna Tablica” (Dz.Uz2017r.poz.1401) powołano:

• szkolnego e-koordynatora  do koordynowania działań w zakresie stosowania TIK   w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie  – Pani  Monika Ciemna
          • do wspierania dyrektora  szkoły i nauczycieli w zorganizowaniu pracy szkoły powołany został  Nauczycielski Zespół Samokształceniowy w skład, którego wchodzą   następujący nauczyciele ze  szkoły:

-  p. Marzenna Grzymkowska
            -  p. Elżbieta Jarząbska