• O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Cele programu:

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 z wielkim entuzjazmem rozpoczyna udział w ogólnopolskim projekcie „Laboratoria przyszłości”. Dotarł już do nas nowoczesny sprzęt, który z pewnością uatrakcyjni zajęcia w szkole oraz pozwoli naszym uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko na zajęciach techniki, ale również w edukacji wczesnoszkolnej, w  zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Uczniowie klasy VIII  dużym zainteresowaniem przeglądali dziś sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, m.in.:

• Drukarka 3D MakerBot wraz z laptopem oraz zestawem materiału plastycznego zapewniającym dtukowanie 3D w różnych wariantach kolorystycznych
          • Zestaw oświetlenia ciągłego Quadralite
          • Stacja lutownicza ATTEN ST-2090D - 80W
          • Mikroporty
          • 6 szt. długopisów 3d wraz z filamentami
          • Robot Cue 2szt.
          • Robot Quobo 2szt. wraz z kartami matematycznymi do robota
          • Zestaw FORBOT Mistrz Arduino
          • Aparat cyfrowy Canon EOS M50MarkII/EF-M 15-45mm IS wraz z mikrofonem nakamerowym,
          • i wiele innych.