• #LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

@laboratoriaprzyszlosci

PAŹDZIERNIK upłynął nam trójwymiarowo …

A wszystko dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W tym miesiącu uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się jak rozwijać swoje umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii tj. długopisy 3D Banach oraz drukarka 3D. Zajęcia angażowały dzieci w przede wszystkim w działania praktyczne. Kształtowały wytrwałość, cierpliwość oraz dokładność w wykonaniu podjętego działania. Łącznie zrealizowaliśmy 12 godzin zajęć.

Pracę w długopisami 3d rozpoczęła klasa 1, która pod kierunkiem pani Sylwii Niedźwieckiej wykonała ufoludki z okazji Dnia Kosmosu. Pierwszoklasiści trenowali zręczność i małą motorykę, co bardzo przyda się w treningu pisania.

Trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią panią Elą Jarząbską rozwijali swoją kreatywność ,tworząc jesienne drzewa i inne elementy przyrody.

Uczniowie klas IV-VII ćwiczyli myślenie trójwymiarowe oraz rozwijali wyobraźnię na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych. Wszystko pod kierunkiem pani Sylwii Niedźwieckiej.

Klasa V wraz z panią Marzenną Grzymkowską na godzinie wychowawczej uczyła się nazywać i rozpoznawać emocje. Uczniowie z zaangażowaniem  wykonali trójwymiarowe postacie w charakterystycznych pozach, co było przyczynkiem do rozmów nt. uczuć i trudnych emocji.

Szóstoklasiści na zajęciach biologii z panią Agnieszką Rybi utrwalili budowę komórki zwierzęcej, wykonując staranne modele przestrzenne, które posłużą jako świetna pomoc dydaktyczna.

W tym miesiącu przekonaliśmy się również jak pracuje najciekawsze naszym zdaniem urządzenie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości – czyli drukarka 3d. Klasa 1 wydrukowała małego ufoludka, który był podstawą do stworzenia kosmicznej makiety Układu Słonecznego. To zadanie dostarczyło uczniom wiele radości oraz ukazało jak efektowne i przyszłościowe jest to urządzenie.

Nie możemy się doczekać dalszych zajęć z wykorzystaniem sprzętu kupionego w ramach projektu.

Zdjęcia z realizacji opisanych zajęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.