• Egzamin na kartę rowerową

• Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy IV. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.

Egzamin praktyczny odbył się 15 czerwca a przeprowadziły go funkcjonariuszki policji.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.

• Powiatowy Konkurs Ortograficzny

• Dnia 14 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Augustowie odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas VII -VIII pod hasłem- "Pamiętamy o Marii Konopnickiej" . Uczniowie pisali dyktando ortograficzne dotyczące życia i twórczości pisarki, następnie zmagali się z testem ortograficznym w którym musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych i interpunkcji. Naszą szkołę reprezentowała Milena Sotko z kl. VIII, która zajęła II miejsce i Julia Gudanowska z kl. VII, która otrzymała nagrodę za udział. Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

• Święto Szkoły

• To już 23 lata od chwili , kiedy nasza szkoła otrzymała imię największego z Polaków- Papieża Jana Pawła II. To ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. 8 czerwca uczestniczyliśmy we mszy świętej w Kościele Parafialnym w Żarnowie a następnie wyruszyliśmy w rejs statkiem Serwy „Szlakiem Papieskim” z Augustowa do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej. W dniu 9 czerwca 1999r. rejs statkiem „Serwy” po jeziorach i Kanale Augustowskim odbył nasz patron Jan Paweł II. Malownicze widoki, czyste powietrze, nienaruszona natura pozwoliła wszystkim uczestnikom wycieczki poznać piękno tej trasy i przybliżyć atmosferę historycznego rejsu. Na krótką chwilę odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne. Nad jeziorem Studzienicznym znajduje się pomnik przypominający wizytę Jana Pawła II w Sanktuarium Studzieniczańskim. Przedstawia Ojca Świętego z laską w prawej i różańcem w lewej dłoni. Umieszczony pod figurą napis jest cytatem z wypowiedzianego wtedy zdania: „Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Pełni wrażeń, wróciliśmy z rodzicami do domu.

Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Aleksandrowiczowi wiceprezesowi Żeglugi Augustowskiej za pomoc w organizacji Święta Szkoły.

• "Strofy i pejzaże znad Netty"

• Dnia 7 czerwca 2022 odbył się XXII Powiatowy Konkurs Recytatorsko- Fotograficzny pod hasłem "Strofy i pejzaże znad Netty", który został zorganizowany w plenerze  na początku "Szlaku Orła Białego". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas VI-VIII. Uczestnicy deklamowali wiersze związane z małą Ojczyzną naszych poetów regionalnych. Nagrody za udział otrzymali: Milena Sotko, Katarzyna Niedźwiecka i Jan Kowalewski. W kategorii fotografii Weronika Kowalewska i Milena Sotko otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy.

• Dzień Rodziny

• Pogoda to nie wszystko, atmosferę tworzymy MY. To był udany Dzień Rodziny!

Postaraliśmy się, aby tego dnia atrakcji Wam nie zabrakło. Uczniowie klas I-VIII wraz z rodzicami podzieleni na grupy mieli wykonać osiem zadań, które przygotowali wychowawcy. Były to zadania o różnym stopniu trudności, trzeba było wykazać się: pomysłowością, kreatywnością, uważnością, zręcznością czy sprytem. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie. Tego dnia ważna była integracja i dobra zabawa, wiec wszyscy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Najmłodsze dzieci z grupy Sówki i zerówki wspólnie z rodzicami brały udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez wychowawczynie. Były to: zabawy taneczne, integracyjne, sportowe, kalambury. Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję do wspólnego spotkania i integracji.

Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za obecność i poczęstunek.

Fajnie było, prawda?!

• Powiatowy Konkurs Ortograficzny i Recytatorski

• Dnia 31 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie odbył się Festiwal Wiedzy. W Powiatowym Konkursie Ortograficznym pod hasłem 'Walka z bykami" w klasach V- VI naszą szkołę reprezentowała Julia Haraburda z klasy V- zajmując V miejsce, zaś w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Ta ziemia od innych droższa" Julia Kowalewska z klasy VII zajęła II miejsce, a Weronika Kowalewska z klasy VIII była tuż za nią. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej młodzieży.

• Powiatowy Konkurs o Bezpieczeństwie i Ratownictwie Medycznym

• 30 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr. 2 w Augustowie odbył się V Powiatowy Konkurs o Bezpieczeństwie i Ratownictwie Medycznym. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Koronkiewicz, Milena Sotko oraz Dominika Doroszko. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami praktycznymi. W ramach podziękowania za zaangażowanie i aktywny udział uczniowie otrzymali również madale wręczone przez opiekuna. Jesteśmy z Was dumni ogromne brawa i gratulacje