• Bezpieczne ferie

• Rozpoczęły się wyczekiwane ferie zimowe, to czas Waszego odpoczynku, zabawy i rozrywki. Zadbajcie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Spędźcie czas mądrze i z pożytkiem dla siebie.

Podczas zimowego odpoczynku należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Nie zjeżdżaj na sankach i nartach w pobliżu drogi.

Wybieraj się z łyżwami na lodowisko - omijaj pobliskie stawy i jeziora.

Nie rzucaj w kolegów zbyt twardymi śnieżkami.

Nie doczepiaj sanek do samochodu.

Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez poinformowania rodziców lub opiekunów.

Nie ufaj obcym.

Ubieraj się stosownie do pogody i ,,na cebulkę".

Przy komputerze spędzaj nie więcej niż 30 minut dziennie.

W razie niebezpieczeństwa lub wypadku pamiętaj o numerach alarmowych:

112 z telefonów komórkowych,

999 pogotowie ratunkowe,

998 straż pożarna,

997 policja.

Życzymy wszystkim radosnych, ciekawych i bezpiecznych fei.

Do szkoły wracamy 07 lutego.

• SZKOLNY KONKURS KOLĘD, PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH I ZIMOWYCH

• 21 stycznia nastąpiło podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD, PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH I ZIMOWYCH

W tym roku uczniowie swoje występy nagrywali w domu, a jury oceniało dobór repertuaru, wykonanie i ogólne wrażenie artystyczne. Do konkursy zgłosiło się dwunastu solistów i jeden duet w następujących kategoriach:

*uczniowie klas I-IV – kolęda,

*uczniowie klas IV-VI – piosenka zimowa lub świąteczna,

*uczniowie klas VII-VIII - piosenka zimowa lub świąteczna w języku angielskim.

I miejsce zostało przyznane: Paulinie Karbowskiej z kl. VIII, Julii Kowalewskiej z kl. VII i Weronice Kowalewskiej z kl. VIII (duet), Martynie Grochowskiej z kl. IV oraz Maciejowi Milanowskiemu z kl. III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• Dnia 21 stycznia 2022 r. został podsumowany szkolny konkurs ortograficzny, którego celem było podniesienie kompetencji ortograficznych , wdrożenie do stosowania reguł ortograficznych, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz motywowanie do osiągania sukcesów.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach VII-VIII „ Mistrzem Ortografii” została Milena Sotko z klasy VIII, a w klasach IV- VI - Julia Haraburda z klasy V.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.

• BohaterON - włącz historię

• W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarnowie realizowali projekt "BOHATERON- włącz historię" . Uczniowie klas młodszych i zerówki oglądali "Niebajkę o Powstaniu Warszawskim", rozmawiali na temat bohaterskiego zachowania dzieci podczas walk o stolicę. Dowiedziały się, że można być bohaterem i patriotą nie tylko w czasach wojny. Wykonały plakaty i kartki dla Powstańców. Uczniowie klas IV-VI przypomnieli podstawowe informacje dotyczące II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Następnie wysłuchali słuchowiska pt.: "Mały", podczas pracy w grupach ustalili kolejność wydarzeń, zdefiniowali pojęcie "bohater", rozmawiali na temat bohaterstwa dzieci podczas walk o stolicę. Uczniowie klasy VIII przypomnieli podstawowe informacje dotyczące II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Następnie obejrzeli program o Powstaniu Warszawskim na kanale "Co Za Historia" . Kolejnym zadaniem było opracowanie zagadnień zawartych w scenariuszu. Wykonane prace omówili na forum klasy.

• Spotkanie opłatkowe

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przepełniony miłością i radością, to chwile radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Uczniowie w naszej szkole wraz z wychowawczyniami, także przygotowali klasowe spotkania opłatkowe, które z uwagi na zbliżające się zdalne nauczanie, musiały w tym roku odbyć się wcześniej. W każdej przystrojonej świątecznie klasie były słowa powitania, piękne bożonarodzeniowe życzenia i łamanie się opłatkiem, potem zabrzmiały melodie znanych polskich kolęd. W tej radosnej atmosferze, życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT, zakończyliśmy stacjonarną naukę w tym roku kalendarzowym.

• Pieczenie pierniczków

• We wtorek 22.12.2021r w tym radosnym i pięknym nastroju dzieci z najmłodszych grup piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. W całej szkole rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły.