• Akcja charytatywna "OTWÓRZMY NASZE SERCA NA ŚWIĘTA"

• Samorząd Uczniowski tuż przed okresem świątecznym zorganizował akcję charytatywną pt. "OTWÓRZMY NASZE SERCA NA ŚWIĘTA" Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w zbiorkę żywności, produktów higienicznych, zabawek i innych przedmiotów, które trafią do najbardziej potrzebujących. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która pokazała swoje szczodre serca. Pamiętajmy, że dobro powraca ze zdwojoną siłą.

• Wycieczka do Białegostoku

• Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas młodszych wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego grupy A, mieli okazję udać się na 1-dniową wycieczkę do Białegostoku. Wycieczka miała na celu połączenie edukacji z zabawą. Pierwszym punktem wyjazdu był wzruszający i zarazem bardzo zabawny spektakl teatralny pt. "Robot i motylek" w Teatrze Lalek. Następnie udaliśmy się do Fabryki Misia na warsztaty "Tęczowej chemii". Zabawy na zjeżdżalniach, tyrolce i innych atrakcjach nie było końca. Ostatnim punktem wycieczki była wystawa przyrodnicza w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym, gdzie nasi uczniowie mogli podziwiać niezwykle minerały, skamieniałości, poznać pracę pszczelarza, a zwłaszcza podziwiać wystawę zwierząt leśnych z naszego regionu. Wycieczka była bardzo udana, a nasi najmłodsi szkolni podróżnicy okazali się dzielnymi słuchaczami.

• Ho ho ho... Wesołych świąt!!!!!

W tym roku do naszej szkoły Święty Mikołaj zawitał 5 grudnia. Przepełnieni świątecznym duchem oczekiwaliśmy na przyjście naszego ulubionego świętego, który, zgodnie z mikołajkowym zwyczajem, przepychał się przez szkolny komin i upychał prezenty w uczniowskie skarpetki. Najmłodsi przygotowali piosenki oraz wierszyki, nieco starsi odwiedzili przy okazji kino Iskra w Augustowie, a Ci najstarsi mieli okazję wrócić myślami do swoich dziecięcych lat i w przebraniach elfów i śnieżynek, poczuć klimat zbliżających się świat Bożego Narodzenia.

• Międzyszkolny Konkurs Poetycki "Strofka"

• Dnia 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie odbyło się rozstrzygnięcie X Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego "Strofka". W konkursie wzięło udział 39 uczniów z klas IV-VIII ze szkół augustowskich i z gminy miasta Augustów. Zadaniem dzieci i młodzieży było samodzielne napisanie wiersza czy wierszyka na dowolny temat. Uczeń naszej szkoły - Hubert Prawdzik z kl. IV zajął II miejsce. Gratulujemy

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu i w zerówce

• Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. 25 listopada przypada święto – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana “podusia” do snu. O tym święcie nie zapomniały także przedszkolaki, które zostały zaproszone do wspólnej zabawy zorganizowanej przez Panią Asię, instruktorkę Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. Dzieci poznały historię tego święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: “Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Na koniec zostały obdarowane słodkim, ulubionym przysmakiem. Za słodkości dziękujemy również mamie Igorka z oddziału przedszkolnego. Po powrocie do szkoły dzieci na zajęciach z języka angielskiego również w towarzystwie misiów poznały części ciała oraz kilka nowych wrażeń związanych z misiem.

• Spotkanie z cyklu "Ocalić od zapomnienia"

• Dnia 24 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu  z cyklu "Ocalić od zapomnienia" w Centrum Kultury w Żarnowie. W tym roku hasło spotkania  brzmiało - 'Wspomnień czar PRL-u. Młodzież recytowała wiersze wybranych poetów  z tego okresu, a także przygotowała plakaty z reklamami produktów  pochodzących z lat 70-tych i 80-tych XX wieku. Wieczór wspomnień zakończył się wręczeniem nagród uczestnikom spotkania. Gratulujemy.