• Lekturki spod chmurki - "Listy od Feliksa"

• Pierwszlasiści kontynuując swój udział w projekcie "Lekturki spod chmurki, podróżowanie przez czytanie" omawiali lekturę "Listy od Feliksa" wspólnie podróżując przez kraje całego świata. Przez cały tydzień uczniowie odwiedzali kolejno Anglię, Francję, Włochy, a nawet Egipt oraz Stany Zjednoczone. Wraz z bohaterem lektury - królikiem Feliksem - przeżywali jego przygody, zdobywając wiedzę o krajobrazie, kuchni, architekturze oraz historii wybranych państw. Sumienie trenowali poznane umiejętności i utrwalali swoją wiedzę. Wykorzystywali długopisy 3d oraz drukowali zabytki na drukarce 3d. A z okazji obchodzonego przy okazji dnia pizzy, skosztowali tradycyjnej włoskiej potrawy. Całość podsumowała klasowa sesja zdjęciowa. Jak się okazuje, czytanie lektur może być pasjonującą przygodą, która przenosi dzieci w nieznane im miejsca, a przy okazji rozwija umiejętności czytelnicze.

• Walentynki

• 14 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował bardzo lubiane przez wszystkich święto - walentynki. Tym razem odbyły się one pod hasłem dnia sympatii i przyjaźni. Na górnym korytarzu przez cały dzień dominował kolor czerwony. Było malowanie twarzy, fotobudka przyjaźni, muzyka, poczta walentynkowa. Chętni mogli wykonać serduszka za pomocą długopisów 3d.

• Konkurs Walentynkowy

• Z okazji 14 lutego zorganizowany został również Szkolny Konkurs na Kartkę Walentynkową w Języku Angielskim dla klas I-III. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Dzieci wykazały duże zaangażowanie i pomysłowość.

I miejsce otrzymały - Izabela Kowalewska i Alicja Kowalewska,

II miejsce otrzymali - Zofia i Antoni Dzieniszewscy oraz Julia Chmielewska,

III miejsce otrzymali- Maciej Trocki, Aleksandra Maksimowska i Karolina Milanowska.

Konkurs przeprowadziły Panie M. Ostapowicz i M. Motulewicz.

• Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza"

• 9 lutego (czwartek) uczniowie klas IV– VIII wybrali się do Augustowa, by w kinie Iskra obejrzeć ,,Anie z Zielonego Wzgórza”. Rudowłosa Ania rozbawiła wszystkich i  i pokazała, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Wspólny wyjazd był niecodzienną lekcją języka polskiego oraz  innym „spotkaniem” z  lekturą  szkolną.