Nawigacja

 • 100 lat Niepodległej

  100 lat Niepodległej

  Dnia 9 listopada o godz.11:11  nasza społeczność szkolna odśpiewała nasz hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego" i tym samym włączyła się do bicia Rekordu dla Niepodległej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wizyta w Parku Naukowo - Technologicznym w Suwałkach

  Wizyta w Parku Naukowo - Technologicznym w Suwałkach

  W piątek 9 listopada uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczyniami udali się na warsztaty do Parku Naukowo - Technologicznego w Suwałkach. Znajdują się tu pomieszczenia do symulacji różnych środowisk udzielania świadczeń zdrowotnych, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych obecnie technologii symulacji. Na początku była ekscytująca jazda symulatorem ambulansu, gdzie wykreowane zostaje - wirtualne środowisko imitujące warunki drogowe, ruch uliczny. Następnie trafiliśmy do różnych sal, tam poznaliśmy działanie defibrylatora oraz pulsoksymetru. Mieliśmy możiwość trzymania na rękach symulatora noworodka. A na sali operacyjnej zetknęliśmy się ze sztucznymi ranami. To była bardzo ciekawa lekcja, w której wszyscy aktywnie uczestniczyli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Pasowanie na Przedszkolaka

  Dnia 08.11.2018r w Zespole Wychowania Przedszkolnego odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. To był pierwszy występ dzieci. Wszystkie maluchy bardzo chętnie wystąpiły - recytując wiersze, śpiewając poznane piosenki oraz głośno powtarzając tekst śubowania. Teraz już oficjalnie zostały one JAGÓDKAMI. Każdy otrzymał dyplom i prezenty ufundowane przez Panią Dyrektor Krystynę Gorajewską i rodziców. Następnie wszyscy uczestnicy i dzieci z "zerówki" wzięli udział w wesołych zabawach integracyjnych. No i na zakończenie niespodzianka!! Słodki poczęstunek i tort oczywiście z JAGÓDKAMI! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spotkanie z dietetykiem

  Spotkanie z dietetykiem

  Dnia 31.10.18 r. odbyło się spotkanie z dietetyczką Ewą Muczyńską z Poradni Dobra Zmiana dotyczące zasad zdrowego żywienia nastolatków. W trakcie wykładu omówione zostały m.in. skutki nadmiernej, jak i zbyt niskiej masy ciała, zasady zdrowej diety (regularność posiłków, spożywanie I śniadań, urozmaicenie, ilość wypijanych płynów) oraz znaczenie regularnej aktywności fizycznej. Znaczna część spotkania poświęcona została tematowi  występowania cukru w diecie tzn.  co może powodować jego nadmierne spożycie, w jakich produktach się ukrywa i jak ograniczyć jego konsumpcję. Na koniec spotkania uczniowie klas VI, VII i VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim teście. zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II’’

   XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II’’

   „Życie jest miłością - ciesz się nią" /Siostra Teresa z Kalkuty/- takie przesłanie towarzyszyło wszystkim uczestnikom  XVIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły/Jana Pawła II pt. „Pamięci Jana Pawła II’’.  26 października 2018r. uczniowie z 7 szkół z gminy Augustów  podjęli się interpretacji utworów Karola Wojtyły / Jana Pawła II. Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny

 • 16.10.2018r uczniowie naszej szkoły upamiętnili 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską oraz 60 rocznicę otrzymania sakry biskupiej. W montażu słowno - muzycznym młodzież przypomniała najciekawsze fragmenty z życia Wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II. Tego dnia nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni naszego patrona - "Barki". Pod tablicą pamiąkową zapalony został  również znicz. Pamiętamy - Obrazek 1. Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji do szkoły przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Augustów - pan Zbigniew Buksiński oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie klas II, III i IV przygotowali część artystyczną pt. "Kwiaty dla naszej pani", w której wierszami podziękowali nauczycielami za trud włożony w ich edukację. Nasz zespół muzyczny  przygotował oprawę muzyczną. Również Samorząd Uczniowski dołożył swoją cegiełkę, organizując uroczysta Galę Rozdania Oskarów. Nauczycieli nagrodzono w 11 kategoriach.
  Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikowi obsługi. Następnie głos zabrał wójt Gminy Augustów, który przekazał życzenia wszystkim pracownikom  i pogratulował uczniom tak dużego zaangażowania w uroczystość. Wiele ciepłych słółw i życzeń padło także z ust przedstawicieli Rady Rodziców. Tegoroczny Dzień Nauczyciela na długo pozostanie w pamięci zarówno pedagogów jak i uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Uczniowie klasy VII i VII w dniach 9 -11 października 2018 wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. To już XVIII Ogólnopolski Zjazd, który w tym roku odbył się pod hasłem "Promieniowe ojcostwa". Świętowaliśmy także 40-lecie wyboru naszego patrona na Stolicę Piotrową. Pielgrzymka była połączona z wycieczką śladami św. Jana Pawła II.
  Pierwszym celem podróży było spotkanie z Krakowem. Następnie wyruszyliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożgo w Łagiewnikach, tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Zakopane. Byliśmy na Wielkiej Krokwi, Gubałówce, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ukoronowaniem pobytu w góralskiej miejscowości był spacer Krupówkami i odpoczynek w termach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Jasną Górę, by uczestniczyć w uroczystościach w Częstochowie. Pełni wrażeń, przeżyć i radości, wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  28.09.2018 r. (piątek) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Spotkanie w Centrum podzielone było na dwa etapy. W pierwszym rodzice i dzieci, przebrani za postacie odpowiadające bohaterom z czytanej książki, przedstawili fragment wybranej książki. Drugim etapem była praca plastyczno-biblioteczna, która polegała na zrobieniu LAPBOOKA pt.: "Ja i moja ulubiona książka". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego upłynęły w naszej szkole pod hasłem wyborów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o tą zaszczytną funkcję ubiegało się 4 kandydatów z klas VII-VIII: Natalia Milanowska kl. VII, Kinga Chmielewska kl. VIII, Wioletta Wasilewska kl. VIII i Maciej Rusiłowski kl. VIII.
  Kampania wyborcza trwała cały tydzień. Korytarz szkolny ozdabiały plakaty wyborcze kandydatów z ich sylwetkami i programem wyborczym. W końcu nadszedł‚ oczekiwany dzień. Nad przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Sylwia Niedźwiecka i pani Monika Ciemna oraz Komisja Wyborcza w składzie: Julia Sztukowska, Justyna Szyperek, Dominika Chełmińska i Jakub Kupiński. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie klas I-VIII i każdy z nich ochoczo podszedł do urny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
  Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, decyzją większości uczniów, została Wioletta Wasilewska z kl. VIII, a zaszczytny tytuł wiceprzewodniczącej przypadł Kindze Chmielewskiej z kl. VIII.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Życzymy powodzenia!!!

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, które 21 września podczas Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.
  Dzieci wraz z rodzicami z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych przygotowanych specjalnie na uroczystość. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Jak na uroczystość przystało na zakończenie odbyło się ognisko podczas którego piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Zabawa była wyśmienita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego" dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019 będą:
  ♦ 2 listopada 2018r.
  ♦ 10, 11, 12 kwietnia 2019r. - egzamin gimnazjalny
  ♦ 15, 16, 17 kwietnia 2019r. - egzamin ósmoklasisty
  ♦ 2 maja 2019r.                                                                                                                                                                                        

 • Spotkanie z policjantami

  Spotkanie z policjantami

  11 września 2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z KPP w Augustowie. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki na temat: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieletnich wobec prawa oraz bezpieczeństwa w sieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

  XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru
  7 września 2018r w Białymstoku odbył się XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru. Marsz to patriotyczno - religijna uroczystość upamiętniająca wywiezionych na Wschód, zwłaszcza tych, którzy z zesłania nie wrócili. Jego tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej”, która nawiązuje do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W marszu uczestniczył i nasz Poczet Sztandarowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • NARODOWE CZYTANIE

  NARODOWE CZYTANIE

  Dnia 06.09.2018 r uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z nauczycielami aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie wspólnie czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjąć w zakładce Album fotograficzny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września 2018 r. (poniedziałek):

  • godz. 8.00 – Msza Św. w Kościele NNMP w Żarnowie
  • godz. 9.00 – rozpoczęcie roku w budynku szkoły.
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę. . Życzymy wszystkim bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku smiley.

 • XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  8 czerwca 2018r uczniowie klas IV-V-VI-VII wraz wychowawczyniami, p. Dyrektor oraz ks. Proboszczem udali się na wycieczkę - pielgrzymkę. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Tego dnia byliśmy w parku atrakcji w Gierłoży - Mazurolandii. Znajdują się tu miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur. Następnie w Reszlu zwiedzillśmy Zamek Biskupów Warmińskich. O godz.16:00 wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po Mszy Św pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Festyn Rodzinny

  Festyn Rodzinny

  W poniedziałek na terenie naszej szkoły odbyła się impreza profilaktyczno - sportowa zorganizowana z okazji Dnia Rodziny. W festynie uczestniczyli uczniowie klasy 0 – VII, Klub Przedszkolaka oraz ich rodzice i rodzeństwo. Były piosenki w wykonaniu uczniów kl I-III, "rodzinne" zmagania sportowe połączone z testem wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, pokaz taneczny i nauka tańca, spotkanie z druhami z OSP z Netty oraz poczęstunek. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i obecność w tym dniu Festyn Rodzinny - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakladce Album fotograficzny.

 • Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  W piątek (18.05) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białystoku odbył się koncert poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II oraz zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W spotkaniu tym uczestniczył również nasz Poczet Sztandarowy wraz z panią Dyrektor. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć