Nawigacja

 • Warsztaty plastyczne

  16 marca uczniowie kl.VI i VII wzięli udział w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej, które miały miejsce w Centrum Kultury w Żarnowie. Pod czujnym okiem Pani Heleny Kalisz, lokalnej twórczyni ludowej, wykonywali palmy wielkanocne. Efekty swojej pracy będą mogli zaprezentować w niedzielę palmową. Zap[raszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Warszawy

  13 marca uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stolicy naszego kraju. Wyjechaliśmy z Żarnowa o godzinie 5:00. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9:00. Podróż minęła naprawdę szybko i znośnie. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Telewizji Polskiej, Sejmu i Senatu oraz Stadionu Narodowego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Żarnowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wizyta Biskupa

  We czwartek 8 marca 2018r. Biskup Jerzy Mazur - Ordynariusz Diecezji Ełckiej około godziny 8:00 przybył do naszej szkoły, gdzie spotkał się z nauczycielami, pracownikami, uczniami oraz rodzicami. Przywitaliśmy Dostojnego Gościa z pieśnią na ustach - "Bądź pozdrowiony gościu nasz...". Oficjalnie Ks. Biskupa powitała Pani dyrektor oraz najmłodsi uczniowie. Po powitaniu zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny o patronie szkoły Janie Pawle II. Następnie głos zabrał Ks. Biskup Jerzy Mazur, który podziękował za tak pięknie zorganizowane spotkanie i podzielił się swoimi refleksjami. Na zakończenie zaprosił wszystkich do wspólnej i krótkiej modlitwy różańcowej oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Uczniowie na ręce Ks. bp. przekazali swój dar serca na cele misyjne. Po spotkaniu z uczniami wyjątkowy gość dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkoły i spotkał się z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz przedstawicielami rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Żywa lekcja historii

  2 marca 2018 r. gościliśmy rycerzy z Bractwa Kerin z Gniewu. W niezwykły sposób przeprowadzili oni lekcję żywej historii, związaną z walką o niepodległość Państwa Polskiego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Odgrywali określone role, a wszystko po to, aby poczuć klimat tamtych czasów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Walentynki

  15 lutego zorganizowaliśmy w szkole Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Każdy uczeń, który w tym dniu założył czerwony element ubioru był chroniony przed odpytywaniem Walentynki - Obrazek 1:)Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny. Odbył się  także Gminny Konkurs Grafiki Komputerowej "Kartka Walentynkowa". Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  6 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przebiega pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to przestrzeń, która niesie za sobą wiele korzyści, ale także niebezpieczeństw, to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Dziś więc przypomnieliśmy jak można wzmocnić swoje bezpieczeństwo w sieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły

  Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli 1% należnego podatku za 2017 rok przekażecie Państwo naszej szkole za pośrednictwem Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym. Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy SP ŻARNOWO DRUGIE JPII 1118.

 • Choinka noworoczna

  20 stycznia w sobotę w naszej szkole miała miejsce zabawa noworoczna. W tym roku przebiegała ona nieco inaczej. Rano bawiły się przedzkolaki, zerówka i uczniowie kl I-III, a po południu uczniowie klas IV-VII. O oprawę muzyczną i animacje zadbał w tym roku @Wodzirej Band Artyści Estradowi z Grajewa - p.Iza i p.Anita. Zabawa był przednia, wszyscy bawili się znakomicie. Podczas choinki miało miejsce niecodzienne wydarzenie, bowiem rodzice postanowili zrobić niespodziankę. Przygotowali inscenizację do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Rodzice w ciekawych kostiumach doskonale wcielili się w swoje postacie. Wszyscy popisali się wspaniałą grą aktorską. Występ wszystkim bardzo się podobał, a dzieci mogły zobaczyć swoich rodziców w niecodziennej sytuacji. Brawo, brawo, brawo!!!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

  21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszej szkole taka uroczystość miała miejsce już w piątek 19 stycznia. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a dzieci pod kierunkiem wychowawczyń wspaniały program artystyczny. Na koniec dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Xapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wyjazd na spektakle do Augustowa

   9 stycznia 2018 roku uczniowie klas IV - VII wzięli udział w spektaklu „Skąd nasz ród” w wykonaniu aktorów teatru ARTENES z Wrocławia odgrywanym na scenie augustowskiego kina „Iskra”. Aktorzy poprzez liczne przykłady ukazali podstawowe treści patriotyczne. W humorystyczny sposób przedstawione zostały znane legendy: „O Popielu i Mysiej Wieży”, „Polska Piastów”, „O Piaście Kołodzieju”,, „O Piaście, synu Chościska” oraz „Stara Baśń”. Przedstawienie było wspaniałą lekcją patriotyzmu.

  Zaś 10 sycznia 2018r. uczniowie klas 0 - III wzięli udział w przedstawieniu "Opowieści z naszego dzieciństwa". Spektakl przypomniał baśnie niosące pozytywne i ponadczasowe przesłania.  Narratorem był Ole Zmruż Oczko, który opowiadał dzieciom różne baśnie. Uczniowie mogli zobaczyć : "Świniopasa", " Krzesiwo" i " Szczęśliwą rodzinę". Każda z baśni niosła morał i naukę aktualną i dziś. W spektaklu wykorzystano również piosenki, które uatrakcyjniły przedstawienie. 

 • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

  Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

  a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

 • Mikołajki

  Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gościł już od rana. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę.
  Dzisiaj - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście a pomagały mu Śnieżynki Mikołajki - Obrazek 1. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury

  Dnia 6 grudnia uczniowie klas I - III uczestniczyli w Mikołajkach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury pod hasłem "Witajcie w naszej bajce". Dzieci rysowały głównych bohaterów bajki "Kopciuszek", przebierały groch i fasolę i przypomniały sobie, jakie cechy charakteru są w życiu ważne. W nagrodę dostały upominki i słodycze. Wszystkie dziecięce buzie były uśmiechnięte. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  We wtorek, 5 grudnia, dzieci z klas 0 - IV udały się w odwiedziny do Wioski Świętego Mikołaja. Przywitały ich elfy: Cukierek i Artysta. Oprowadzały one ich po tej cudownej krainie, bawiły się z nimi, tworzyły ozdoby, robiły doświadczenia. Na spotkaniu z Mikołajem dzieci dowiedziały się, kto z nich jest aniołkiem, kto grzecznisiem a kto diabełkiem. Święty podkręcał im śrubki, wbijał do głowy dobre uczynki i opowiadał o życiu w wiosce. Żal było opuszczać to zaczarowane miejsce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

   

 • Andrzejki

  Dnia 30 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki.Tego dnia dziewczęta z klasy V, VI i VII zadbały o magiczny nastrój przepowiadając wszystkim chętnym przyszłość. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też dobra muzyka i liczne zabawy, o które zadbali pracownicy GCK w Żarnowie. W każdej klasie przygotowany był poczęstunek dla wzmocnienia sił Andrzejki - Obrazek 1. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Kampania „Biała Wstążka” 

  W tym roku również i nasza społeczność szkolna przyłączyła się do Kampanii „Biała Wstążka”. Wsród młodzieży przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne dotyczące tej akcji. A 28 listopada wszyscy pokazaliśmy swój sprzeciw poprzez noszenie białej wstążki - symbolu sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • eTwinning w szkole

  eTwinning to społeczność szkół w Europie. Jest to platforma, na której nauczyciele i uczniowie mogą realizować projekty z nauczycielami i uczniami z innych europejskich szkół. Od tego roku szkolnego nasza szkoła również dołączyła do tej społeczności. 

 • Światowy Dzień Życzliwości

  W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obecnie dzień ten obchodzony jest w ponad 180 krajach. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Tego dnia każdy uczeń otrzymał UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘsmiley, którą przez cały dzień nosił zawieszoną na szyi. Przypominała ona, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Uczniowie pisali także pozdrowienia, miłe słowa do osób, które lubią. Zostały one później umieszczone na Dzewie Życzliwości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ocalić od zapomnienia

  Dnia 16 listopada 2017 r.w Gminnym Centrum Kultury w Żarnowie uczniowie klasy VI w ramach IV edycji "Ocalić od zapomnienia" wystąpili z montażem słownym prezentując przepisy potraw regionalnych, które zachowały się w ich rodzinnych domach. Stworzyli "Książkę kucharską", obejmującą "Smaki potraw z Żarnowa i okolic". W prezentacji uwzględniono przepisy koleżanek i kolegów z kl. IV- VII. Obok przepisów pojawiła się regionala gwara, którą posługiwała się uczennica kl.VI Natalia Milanowska. Uczniowie opowiadali także o historii potraw z Suwalszczyzny i Augustowszczyzny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć