Nawigacja

 • Dzień Papieża Jana Pawła II

  W poniedziałek obchodziliśmy 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzień Papieża Jana Pawła II jest polskim świętem obchodzonym co roku 16 października, ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Nauczyciela

  "W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta
  Staje tu przed Wami Młodzież uśmiechnięta.
  Aby Wam przekazać najlepsze życzenia
  I wyrazić słowem dzisiaj swe pragnienia.

  Niechaj w dobrym zdrowiu płyną Wasze dni,
  Niech się staną jawą Wasze piękne sny.
  Niechaj trud Wasz zawsze plon obfity da."
  W piątek 13 października uczestniczyliśmy w szkolnym apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Były wiersze, piosenki, kwiaty, podziękowania i nagrody :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Próbna ewakuacja szkoły

  10 października w naszej szkole zostały przeprowadzone ćwiczenia z próbnej ewakuacji, w której uczestniczyła Jednostka Ochrony Przeciwpożarowej z OSP Netta. Podczas ćwiczeń dokonano praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji uczniów oraz pracowników szkoły, a także przygotowani Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej do działań ratowniczo – gaśniczych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spektakl "Akademia Pana Kleksa"

  2 października uczniowie kl. III - V obejrzeli w Augustowskim Centrum Edukacyjnym  spektakl  „Akademia Pana Kleksa”. Aktorzy przedstawili sceny z życia uczniów Akademii stworzonej przez Ambrożego Kleksa. Uczestniczyliśmy m.in. w lekcji kleksografii, wysyłaliśmy w Kosmos oko pana Kleksa i przypomnieliśmy sobie historię szpaka Mateusza. Barwna scenografia, muzyka, światła, gra aktorów - to wszystko na długo pozostanie w pamięci uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spotkanie z policjantem

  Dnia 27 września 2017r. w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły", augustowscy policjanci spotkali się z uczniami naszej szkoły. Podczas spotkania podkomisarz P. Jakubiak omówił: podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu; bezpiecznego korzystania z internetu i telefonów komórkowych oraz jak zachować się w przypadku spotkania z bezpańskim psem.
  W ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” otrzymaliśmy kalendarz :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego" dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018 będą:
  ♦ 2 listopada 2017r.
  ♦ 30 kwietnia 2018r.
  ♦ 02, 04  maja  2018r.
  ♦ 1czerwca 2018r. 

 • XVII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

  Tysiące osób przeszło w piątek (8.09) przez Białystok w XVII Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Wśród uczestników Marszu byli również i uczniowie naszej szkoły. Wszyscy szli w skupieniu spod Pomnika Katyńskiego w parku Zwierzynieckim pod pomnik – Grób Nieznanego Sybiraka przy Kościele pw. św. Ducha. I my pamiętamy o tragedii wywózek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 4 września 2017 r. (poniedziałek):

  • godz. 8.00 – Msza Św. w Kościele NNMP w Żarnowie
  • godz. 9.00 – rozpoczęcie roku w budynku szkoły.
 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę. Były również wierszyki, piosenki, kwiaty i podziękowania. Życzymy wszystkim bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku smiley.

 • Bezpieczne wakacje

  19 czerwca w naszej szkole gościliśmy ratownika wodnego pana Michała Niedźwieckiego, który przeprowadził ciekawą pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ratownik omawiał podstawowe metody udzielania oraz wzywania pomocy. Były też ćwiczenia praktyczne. Zademonstrował sprzęt ratowniczy, wskazał niebezpieczeństwa czyhające na dzieci. Przypomniał numery, pod które należy dzwonić w razie jakichkolwiek sytuacji niebezpiecznych. Zaapelował, aby dzieci przebywające nad zbiornikami wodnymi zachowały szczególną ostrożność. Wcześniej uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali plakaty dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Zakręcona akcja

  14 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Przez cały rok szkolny nasi uczniowie wraz z nauczycielami zbierali plastikowe nakrętki, aby pomóc choremu chłopcu w jego rehabilitacji. Łącznie zebraliśmy 234,2kg nakrętek. Worki były tak ciężkie, że w ich ważeniu musiała dopomóc nam siła pana Rafała Rybickiego, który dzielnie podnosił zbiory każdej z klas. Rywalizację wygrały pierwszaki  Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej szkolnej akcji. Pamiętajmy, że jeden mały gest – zwykła nakrętka, może znaczyć bardzo wiele  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Olsztyna i Gietrzwałdu

  9 czerwca uczniowie klas III-VI wraz z p. Dyrektor, Ks. Dariuszem Drężek oraz nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Olsztyna i Gietrzwałdu. Wycieczka została zorganizowana w ramach Święta Szkoły. Pierwszym punktem był seans w Olsztyńskim Planetarium. Następnie udaliśmy się na Starówkę oraz do Muzeum Warmii i Mazur, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach. Ostatnim punktem było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. O godz. 18 uczestniczyliśmy we Mszy Św. W póznych godzinach wieczornych pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Mini Zoo

  Dnia 5 czerwca z okazji zbliżającego się święta szkoły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie  klasy I - II wybrały się na wycieczkę  do Mini Zoo w Mikołajówce.  Podczas wyjazdu miały okazję podziwiać piękno przyrody Suwalszczyzny, a także zobaczyć na własne oczy wiele tutejszych zwierząt oraz egzotycznych gatunków. Największym zainteresowaniem cieszyły się kozy, kucyki, daniele, jaki i uparty osiołek Migdał, na którym każdy z uczniów mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Właściciel tego urokliwego zakątka opowiadał także o leczeniu chorych zwierząt na terenie Ośrodka Rehabilitacji, przedstawił dzieciakom chorą wiewiórkę oraz małego liska. Wyprawa po Mini Zoo okazała się wspaniałą lekcją przyrody. Kolejnym punktem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami oraz wypoczynek na łonie natury. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Festyn Rodzinny

  1 czerwca w budynku naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny pt:,,Uzależnia mnie tylko sport” - turniej sportowo - wiedzowy ucznów, nauczycieli i rodziców połączony z zabawami integracyjnymi jako alternatywa zachowań bez używek. Turniej poprzedzony został przedstawieniem uczniów z klasy II. Czas nam umiliły piosenki w wykonaniu uczniów z kółka gitarowego. Po zmaganiach sprawnościowo - wiedzowych był poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy.  Dziękujemy również p. Marii Dytkowskiej z GOPSu za pomoc w realizacji konkursu - zakup nagród. Zabawa była wyśmienita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Gminny Konkurs Plastyczny "Bajkowy Świat"

  30 maja w naszej szkole został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Bajkowy Świat", którego celem było rozwijanie inwencji twórczych, umiejętności plastycznych, rozbudzanie zainteresowań literaturą. Adresatami konkursu były dzieci z oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego z gminy Augustów. Więcej na ten temat w zakładce Konkursy.

 • Wizyta w Straży Granicznej.

  23 maja dzieci z przedszkola, zerówki i klasy pierwszej wybrały się na wycieczkę do Augustowa do placówki Straży Granicznej. Wizytę rozpoczęły one od obejrzenia krótkiego filmu o pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Następnie zwiedzały pomieszczenia znajdujące się w budynku, czyli: cele dla zatrzymanych, pokój kryminalistyki oraz strzelnicę. Miały też możliwość wsiąść do pojazdów służbowych np: więźniarki. Ostatnim punktem wyjazdu był pobyt w sali zabaw Kids Club Augustów. Radości było co nie miara. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka na kręgielnię i do kina.

  9 maja uczniowie klas IV, V, VI wraz z wychowawczyniami wybrali się do Augustowa - na kręgle oraz do kina, gdzie obejrzeli spektakl "Dynastia Miziołków"w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie było ogromną dawką dobrego humoru, w której aktorzy "z przymrużeniem oka" ukazali świat dziecięcego postrzegania. Sztuka bardzo podobała się młodym widzom, natomiast zabawa na kręglach była znakomita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Święta majowe - apel.

  Dnia 28 kwietnia uczniowie kl. IV i I wystąpili z montażem słowno - muzycznym, w którym przybliżyli nam najważniejsze majowe święta: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi i 3 maja - 266 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po występie wszyscy obejrzeli film animowany MON  „Symbole narodowe”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spotkanie z p. Bożeną Klimaszewską

  Dnia 25 .04.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie literackie z panią Bożeną Klimaszewską - poetką i malarką. Pani Bożena czytała swoje wiersze, odtwarzając w pamięci każdą sytuację, która była inspiracją do tworzenia słowa poetyckiego. Zaprezentowała również swoje dzieła malarskie. To było spotkanie pełne wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Ziemi

  20 kwietnia w naszej szkole rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny z okazji Dnia Ziemi „Z lupą w świat przyrody”. W swoich pracach uczniowie mieli pokazać najmniejszych mieszkańców lasu, łąki, bogactwo otaczającego ich świata czyli przyrodę oglądaną przez lupę. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Augustów. Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Wojciecha Szyłaka i p. Romana Rogozińskiego za pomoc w organizacji konkursu. Dodatkowo tego dnia uczniowie klas I-III w swoim przedstawieniu nawiązali do dbania o naszą Planetę Ziemię. Zaś p. Roman Rogoziński w bardzo ciekawy sposób przedstawił piękno Bałkanów. Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć