Nawigacja

 • Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego" dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019 będą:
  ♦ 2 listopada 2018r.
  ♦ 10, 11, 12 kwietnia 2019r. - egzamin gimnazjalny
  ♦ 15, 16, 17 kwietnia 2019r. - sprawdzian ósmoklasisty
  ♦ 2 maja 2019r.                                                                                                                                                                                           ♦ 20 czerwca 2019r. 

 • Spotkanie z policjantami

  Spotkanie z policjantami

  11 września 2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z KPP w Augustowie. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki na temat: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieletnich wobec prawa oraz bezpieczeństwa w sieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

  XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru
  7 września 2018r w Białymstoku odbył się XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru. Marsz to patriotyczno - religijna uroczystość upamiętniająca wywiezionych na Wschód, zwłaszcza tych, którzy z zesłania nie wrócili. Jego tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej”, która nawiązuje do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W marszu uczestniczył i nasz Poczet Sztandarowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • NARODOWE CZYTANIE

  NARODOWE CZYTANIE

  Dnia 06.09.2018 r uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z nauczycielami aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie wspólnie czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjąć w zakładce Album fotograficzny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września 2018 r. (poniedziałek):

  • godz. 8.00 – Msza Św. w Kościele NNMP w Żarnowie
  • godz. 9.00 – rozpoczęcie roku w budynku szkoły.
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę. . Życzymy wszystkim bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku smiley.

 • XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  8 czerwca 2018r uczniowie klas IV-V-VI-VII wraz wychowawczyniami, p. Dyrektor oraz ks. Proboszczem udali się na wycieczkę - pielgrzymkę. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Tego dnia byliśmy w parku atrakcji w Gierłoży - Mazurolandii. Znajdują się tu miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur. Następnie w Reszlu zwiedzillśmy Zamek Biskupów Warmińskich. O godz.16:00 wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po Mszy Św pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Festyn Rodzinny

  Festyn Rodzinny

  W poniedziałek na terenie naszej szkoły odbyła się impreza profilaktyczno - sportowa zorganizowana z okazji Dnia Rodziny. W festynie uczestniczyli uczniowie klasy 0 – VII, Klub Przedszkolaka oraz ich rodzice i rodzeństwo. Były piosenki w wykonaniu uczniów kl I-III, "rodzinne" zmagania sportowe połączone z testem wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, pokaz taneczny i nauka tańca, spotkanie z druhami z OSP z Netty oraz poczęstunek. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i obecność w tym dniu Festyn Rodzinny - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakladce Album fotograficzny.

 • Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  W piątek (18.05) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białystoku odbył się koncert poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II oraz zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W spotkaniu tym uczestniczył również nasz Poczet Sztandarowy wraz z panią Dyrektor. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wyjazd na kręgle i spektakl

  Wyjazd na kręgle i spektakl

  W poniedziałek 14 maja uczniowie z klas IV, V, VI i VII wraz z wychowawczyniami wybrali się do Augustowa. Ranek spędzili aktywnie grając w kręgle, a póżniej udali się do kina na spektakl "Tajemniczy ogród". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Tak wyglądała nasza szkoła podczas Święta Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej:

  Szkola_Podstawowa_w_Zarnowie.ppsx

 • 3 Maja - apel

  3 Maja - apel
  W poniedziałek 7 maja klasa V wystąpiła z montażem słowno - muzycznym z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie uzmysłowili wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Wolność, Naród, Ojczyzna. Przypomnieli również, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Z okazji tych świąt budynek naszej szkoły rownież przybrał "odświętne szaty".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  We wtorek (24.04) w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W szkolnych murach gościliśmy p. Karola Chodkiewicza z Nadleśnictwa Augustów. Tego dnia klasa VI przygotowała krótki apel. Uczniowie klas I-VII zaprezentowali się w zaprojektowanych eko - strojach. Nastąpiło również podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej oraz Gminnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi "W kierunku Natury". Dodatkowo każda klasa wykonała ciekawe plakaty związane z Dniem Ziemi. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Wojciechowi Szostakowi i p. Karolowi Chodkiewiczowi z Nadleśnictwa Augustów za pomoc w organizacji Gminnego Konkursu. Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Cała Polska Czyta Dzieciom

  23 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do GCK w Żarnowie na spotkanie autorskie z p. Grażyną Serafin - autorką książek dla dzieci, zorganizowane w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani Grażyna opowiedziała jak powstała jej pierwsza książka, czyli jaką drogę przebyła od autora do czytelnika. Podczas spotkania autorka przeprowadziła konkurs, w którym 3 uczniów wygrało udział w audycji na żywo pt. „Bajki z Aniołem” prowadzonej przez p. Grażynę Serafin w suwalskim Radiu 5. Następnie odbyło się głośne czytanie dla dzieci przez p. Serafin oraz zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci rozwiązały czytelnicze rebusy i krzyżówki, przenosząc się w świat bajek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii
  Dnia 17 kwietnia 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Nadleśnictwo Augustów. Zajęcia te odbyły się w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie poświęcone było tematyce Powstania Styczniowego i miało miejsce w stadninie koni w Żarnowie, która jest położona na szlaku drogi powstańczej- Prostej. Tędy przemierzało swój szlak bojowy 32 żarnowian - kosynierów. Byli w oddziale "WAWRA" Ramotowskiego, wszyscy polegli, ale pamięć o nich trwa. Zaproszenie do udziału w uroczystościaci i zajęciach historycznych otrzymaliśmy od p. Chodkiewicza, rekonstruktora tychże wydarzeń.  P. Kiełczewski z Muzeum Regionalnego z Augustowa przekazał nam mnóstwo informacji  o powstaniu z roku 1863. Poznaliśmy formy walki z Moskalami i posługiwaliśmy się ówczesną bronią. Podczas zajęć harcerze z drużyny harcerskiej "Concordia" przeprowadzali nas przez kolejne stacje. Końcowym akcentem było zapalenie 32 zniczy pamięci i otrzymanie proporca powstańczego. Dziękujemy, to było wspaniałe przeżycie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • 78 rocznica zbrodni katyńskiej

  78 rocznica zbrodni katyńskiej

  10 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Klasa VII przypomniała prawdę o losach oficerów polskich zamordowanych na terenie ZSRR. Uczniowie zapalili również znicz pod Dębem Katyńskim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca w naszej szkole odbył się dzień języka angielskiego. Uczniowie klas IV-VII wykonywali plakaty o krajach anglojęzycznych. Najciekawszy plakat wykonała klasa IV i tym samym zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Młodsi uczniowie spędzili czas rozwiązując zagadki i puzzle związane z tematyką wiosenną. Uczniowie pokazali swoje umiejętności językowe i wokalne biorąc udział w Wiosennym Karaoke oraz sportowe rywalizując ze sobą w turnieju tenisa stołowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Warsztaty plastyczne

  Warsztaty plastyczne

  16 marca uczniowie kl.VI i VII wzięli udział w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej, które miały miejsce w Centrum Kultury w Żarnowie. Pod czujnym okiem Pani Heleny Kalisz, lokalnej twórczyni ludowej, wykonywali palmy wielkanocne. Efekty swojej pracy będą mogli zaprezentować w niedzielę palmową. Zap[raszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  13 marca uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stolicy naszego kraju. Wyjechaliśmy z Żarnowa o godzinie 5:00. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9:00. Podróż minęła naprawdę szybko i znośnie. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Telewizji Polskiej, Sejmu i Senatu oraz Stadionu Narodowego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Żarnowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wizyta Biskupa

  Wizyta Biskupa

  We czwartek 8 marca 2018r. Biskup Jerzy Mazur - Ordynariusz Diecezji Ełckiej około godziny 8:00 przybył do naszej szkoły, gdzie spotkał się z nauczycielami, pracownikami, uczniami oraz rodzicami. Przywitaliśmy Dostojnego Gościa z pieśnią na ustach - "Bądź pozdrowiony gościu nasz...". Oficjalnie Ks. Biskupa powitała Pani dyrektor oraz najmłodsi uczniowie. Po powitaniu zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny o patronie szkoły Janie Pawle II. Następnie głos zabrał Ks. Biskup Jerzy Mazur, który podziękował za tak pięknie zorganizowane spotkanie i podzielił się swoimi refleksjami. Na zakończenie zaprosił wszystkich do wspólnej i krótkiej modlitwy różańcowej oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Uczniowie na ręce Ks. bp. przekazali swój dar serca na cele misyjne. Po spotkaniu z uczniami wyjątkowy gość dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkoły i spotkał się z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz przedstawicielami rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć