• #LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

          @laboratoriaprzyszlosci

          GRUDZIEŃ….

           

          Ostatni miesiąc w roku to czas podsumowań, ale i początku zimowej aury. Tuż za rogiem czai się świąteczny czas, a za oknami zaczynam robić się mroźnie. Nas jednak ogrzewa pasja i zamiłowanie do nowoczesnych technologii, które możemy w sobie rozwijać dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

          W tym miesiącu w ruch poszły roboty….

          Na zajęciach z informatyki uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Heleny Masztalerz zapoznali się z interfejsem oprogramowania robota Wonder Cue oraz podstawowymi poleceniami z poszczególnych bloków. Wykorzystując poznane w klasach młodszych umiejętności programowania obiektów na ekranie komputera, układali skrypty umożliwiające robotowi przebycie odcinka o określonej długości, zawrócenie, obrót w dowolną stronę, wydanie określonych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, zastosowanie pętli while. Następnie sprawdzali realizację algorytmów przez robota i korygowali ewentualne błędy lub niedoskonałości.

          Uczniowie klasy III również doskonalili swoje umiejętności programowania, dzięki pracy z robotami Qobo. Pod opiek swojej wychowawczyni pani Eli Jarząbskiej programowały trasę zwiedzania naszej miejscowości. Następnie zaprosiły ślimaka – robota na wirtualny spacer po Żarnowie.

          Dzielnie spisali się również najmłodsi z oddziału przedszkolnego A, którzy trenowali dodawanie i porównywanie liczb. Ze ślimakiem Qobo zapoznała dzieci pani Agnieszka Tomaszewska. Robocik wzbudził wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Świetnie poradzili sobie z kodowaniem trasy, układały polecenia, wyznaczały trasę, po której poruszał się robot. Takie młode umysłu, a już takie zaangażowanie.

          Po sprzęt zakupiony w ramach projektu sięgnęli w tym miesiącu także uczniowie klasy V. Na lekcji biologii pod czujnym okiem pani Agnieszki Rybi, utrwalali budowę komórki zwierzęcej. Poznawali jej kształt, charakterystyczne jej organella komórkowe, doskonalili umiejętności grafomotoryczne. Wszystko dzięki długopisom 3D. BRAWO!

          Klasa 1 wraz z panią Sylwią Niedźwiecką przeniosła się w nastrój świąteczny dzięki pracom wykonanym techniką długopisów 3d. Ten sprzęt pomógł w tworzeniu zimowych śnieżynek – wykonane prace ozdabiają ich klasową choinkę.

          Śnieżynki oraz bałwanki wydrukowali również uczniowie klasy IV. Na zajęciach korekcyjnych wraz z panią Sylwią Niedźwiecką rozmawiali o wykorzystaniu druku 3d w praktyce, przeszukiwali bazy modeli 3d w Internecie, drukowali modele na szkolnej drukarce 3D.

          Łącznie w grudniu zrealizowaliśmy 10 godzin zajęć dydaktycznych wykorzystując nowoczesne technologie i sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          Zdjęcia z realizacji opisanych zajęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny