• Kwiecień

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

@laboratoriaprzyszlosci

KWIECIEŃ…

Kolejny miesiąc technologicznych przygód i doświadczeń za nami. Tym razem możemy pochwalić się pracą ze sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, głównie w klasach młodszych.

Najmłodsze zuchy z oddziału przedszkolnego B wspólnie z panią Izą przygotowały flagi Polski wykorzystując długopisy 3D. Było to dla nich nowe doświadczenie, które wzbudziło wiele emocji, pozwoliło trenować właściwy uchwyt narzędzia pisarskiego a także rozwijało w maluszkach wytrwałość, dokładność oraz cierpliwość.

Długopisy 3D wykorzystywali także uczniowie klas I-III na zajęciach z panią Sylwią Niedźwiecką. Chętni tworzyli własne konstrukcje w przestrzeni, rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne. Uczniowie utrwalali kształt liter, tworzyli dekorację na kwietniowe apele.

Po długopisy 3d w tym miesiącu sięgnęła również pani Lucyna Lewkiewicz, która na zajęciach z klasą VII utrwalała cytaty z książek. Zajęcia świetnie wkomponowały się w Światowy Dzień Książki, który obchodziliśmy 23 kwietnia.

Klasa II i III w tym miesiącu miała okazję potrenować programowanie przy użyciu ślimaczka Qobo.

Kwiecień obfitował również w okazję do rozwijania w uczniach zdolności fotograficznych i odkrywania talentów w tym zakresie. Młodsi uczniowie dzięki pomocy pani Sylwii Niedźwieckiej, wykorzystując aparat cyfrowy oraz tablet starali się uchwycić w przyrodzie pierwsze oznaki wiosny. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii. Zaś starsi uczniowie sumiennie dokumentowali przebieg szkolnych uroczystości pracując ze sprzętem fotograficznym.

Łącznie w kwietniu zrealizowaliśmy 10 godzin zajęć dydaktycznych wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zdjęcia z realizacji opisanych zajęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny