• Maj

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

@laboratoriaprzyszlosci

MAJ….

Majowe święta były w naszej szkole świetną okazją do upamiętnienia wartości patriotycznych wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie klas starszych wykorzystując aparat fotograficzny udokumentowali przebieg uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Trzecioklasiści z kolei wraz z panią Elą Jarząbską utrwalali wygląd flagi Unii Europejskiej wykorzystując długopisy 3d. Był to kolejny raz trening umiejętności społecznych oraz grafomotorycznych.

Długopisy 3d wykorzystywali również nasi uczniowie z Ukrainy na lekcjach języka polskiego jako obcego z panią Edytą Galicką. Sprzęt ten ułatwił zapamiętywanie nazw warzyw, owoców, trening budowania zdań w języku polskim. Z bardzo lubianymi przez naszych uczniów pracowali również uczniowie klas I-III na zajęciach z panią Sylwią Niedźwiecką, doskonaląc gramatykę i ortografię.

W maju rozkwitła wiosna. Była to świetna okazja do chwycenia za aparat fotograficzny oraz tablet aby okiem fotografa poobserwować przyrodę. Takie zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Rybi z klasą V. Uczniowie, fotografując okazy roślin, przypominali sobie budowę ich organów oraz utrwalali sposoby rozmnażania się roślin. Pierwszoklasiści z pomocą pani Sylwii Niedźwieckiej przypomnieli sobie elementy przyrody ożywionej i nieożywionej – zdjęcia które zrobili

świetnie

oddają ich wiedzę przyrodniczą.

Pani Halina Masztalerz wraz z naszymi ósmoklasistami na zajęciach informatyki wykorzystała Robota Que, który jest świetnym kompanem podczas codziennych eksperymentów oraz idealnie sprawdził się do poszerzania umiejętności programowania.

Łącznie w maju uczniowie naszej szkoły przepracowali 12 godzin ze sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Zdjęcia z realizacji opisanych zajęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny