• #LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

@laboratoriaprzyszlosci

LUTY….

Początek nowego semestru upłynął nam w nucie nowoczesnych technologii.

Klasa pierwsza realizując w lutym projekt czytelniczy „Lekturki spod chmurki – podróżowanie przez czytanie” wykonywała szereg działań wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach  projektu Laboratoria Przyszłości.  Uczniowie podróżowali przez różne kraje europejskie, wraz z wychowawczynią drukowali na drukarce 3d charakterystyczne budowle, których kształt rozpoznawali później za pomocą zmysłu dotyku. Wydruki zabytków a także robocik Qobo pomogły  w treningu kodowania, a przy tym ułatwiły naukę kierunków geograficznych . Podczas podróży do Egiptu pierwszaki mieli okazję stworzyć własne piramidy za pomocą długopisów 3d. Całość działań uwieczniła sesja zdjęciowa z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego.

Pani Monika Ciemna z dziećmi z oddziału przedszkolnego A przywitały robocika Qobo, który pomagał w nauce liczenia po angielsku. Robot dostarczył wielu radosnych przeżyć i pozwolił utrwalić nazwy cyfr w obcym dla przedszkolaków języku.

Uczniowie klasy VIII na zajęciach z doradztwa zawodowego zapoznali się z budową i funkcjonowaniem robota Cue. Być może, dzięki doświadczeniom z takim sprzętem technologicznym,  uczniowie naszej szkoły zdecydują się na drogę kształcenia, która pozwoli im zostać programistą lub robo tykiem. Politechnika w przyszłości stoi przed naszymi absolwentami otworem.

Ósmoklasiści wspólnie z panią Sylwią trenowali również kreatywność i wyobraźnię wykorzystując długopisy 3d.

Walentynki były świetną okazją aby wykorzystać dostępny sprzęt fotograficzny do przeprowadzenia sesji zdjęciowej.  Na korytarzu ustawione były tego dnia fotobudka oraz stanowisko do pracy z długopisami 3d. Każdy uczeń, zaczynając od najmłodszych przedszkolaków, mógł na przerwie narysować sobie serduszko techniką 3d.

Łącznie w luty zrealizowaliśmy 9 godzin zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Zdjęcia z realizacji opisanych zajęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.