• #LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

@laboratoriaprzyszlosci

STYCZEŃ….

…. oczarował nas słodki ślimaczek Qobo J

Edukacyjny robot Qobo do nauki programowania towarzyszył w tym miesiącu najmłodszym naszym przedszkolakom ale dostarczał sporo frajdy także starszej młodzieży.

Dzieci z oddziału przedszkolnego B wraz z panią Izą Chilicką poznali tego uroczego Sobocika, który przeniósł ich w fantastyczny świat programowania i kodowania. Dzieci z zapałem układały drogę ślimaczkowi, trenując przy tym orientację w przestrzeni. Jakże wielkie było zdziwienie, gdy robot sam zaczął się ruszać po wyznaczonej przez nich trasie. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości i jak obiecała pani Iza – na pewno nie będą ich ostatnim spotkaniem z robotem Qobo.

Podobną satysfakcję mieli starsi uczniowie z klasy V, którzy na godzinie wychowawczej wraz z panią Marzenną Grzymkowską poznali ślimaka. W nietypowy sposób, trenując programowanie, omówili zasady bezpiecznych ferii. Gratulujemy pani Marzenie pomysłowości. Jak widać, można inaczej, ciekawiej, atrakcyjniej utrwalać znane uczniom treści.

Jak się okazuje ślimak Qobo to zabawka nie tylko dla najmłodszych, choć głównie do nich jest adresowana. Pani Agnieszka Rybi wraz z klasą VI oraz VIII wykorzystała wspomnianego już robota do zajęć wychowawczych na temat profilaktyki uzależnień od komputera, telefonu i Internetu. Nasza młodzież doświadczyła, że programować można nie tylko w programach komputerowych, ale także na podłodze korytarza.

W styczniu w ruch poszła również nasza ulubiona drukarka 3D. Tym razem drukowaliśmy klucze wiolinowe, które w formie breloczków posłużyły jako nagrody za udział w szkolnym Przeglądzie Kolęd, Piosenki Świątecznej i Zimowej.

Nasza Zuzia – szkolny fotograf również miała pełne ręce roboty… Trenowała swoje zdolności artystyczne i szlifowała talent fotograficzny podczas zorganizowanego przez SU „dnia bez plecaka” oraz sesji zdjęciowej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wykorzystaliśmy przy tym sprzęt oświetleniowy i fotograficzny zakupiony w ramach projektu, do zorganizowania FOTOBUDKI – cieszyła się ona wielkim powodzeniem. Jesteśmy pewni, że to taka forma aktywności będzie w naszej szkole gościć coraz częściej.

Podsumowując w styczniu zrealizowaliśmy 9 godzin zajęć z wykorzystaniem dostępnego nam sprzętu zakupionego w ramach projektu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Na tym kończymy nasz I semestr i nie możemy się doczekać jakie pomysły przyniosą nam kolejne miesiące. Niech nowoczesne technologie goszczą w naszych salach jak najczęściej i pozwalają rozwijać umysły młodych pokoleń.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE…. I liczymy na więcej J

Zdjęcia z realizacji opisanych zajęć można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.