Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji do szkoły przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Augustów - pan Zbigniew Buksiński oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie klas II, III i IV przygotowali część artystyczną pt. "Kwiaty dla naszej pani", w której wierszami podziękowali nauczycielami za trud włożony w ich edukację. Nasz zespół muzyczny  przygotował oprawę muzyczną. Również Samorząd Uczniowski dołożył swoją cegiełkę, organizując uroczysta Galę Rozdania Oskarów. Nauczycieli nagrodzono w 11 kategoriach.
  Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikowi obsługi. Następnie głos zabrał wójt Gminy Augustów, który przekazał życzenia wszystkim pracownikom  i pogratulował uczniom tak dużego zaangażowania w uroczystość. Wiele ciepłych słółw i życzeń padło także z ust przedstawicieli Rady Rodziców. Tegoroczny Dzień Nauczyciela na długo pozostanie w pamięci zarówno pedagogów jak i uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Uczniowie klasy VII i VII w dniach 9 -11 października 2018 wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. To już XVIII Ogólnopolski Zjazd, który w tym roku odbył się pod hasłem "Promieniowe ojcostwa". Świętowaliśmy także 40-lecie wyboru naszego patrona na Stolicę Piotrową. Pielgrzymka była połączona z wycieczką śladami św. Jana Pawła II.
  Pierwszym celem podróży było spotkanie z Krakowem. Następnie wyruszyliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożgo w Łagiewnikach, tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Zakopane. Byliśmy na Wielkiej Krokwi, Gubałówce, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ukoronowaniem pobytu w góralskiej miejscowości był spacer Krupówkami i odpoczynek w termach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Jasną Górę, by uczestniczyć w uroczystościach w Częstochowie. Pełni wrażeń, przeżyć i radości, wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  28.09.2018 r. (piątek) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Spotkanie w Centrum podzielone było na dwa etapy. W pierwszym rodzice i dzieci, przebrani za postacie odpowiadające bohaterom z czytanej książki, przedstawili fragment wybranej książki. Drugim etapem była praca plastyczno-biblioteczna, która polegała na zrobieniu LAPBOOKA pt.: "Ja i moja ulubiona książka". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego upłynęły w naszej szkole pod hasłem wyborów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o tą zaszczytną funkcję ubiegało się 4 kandydatów z klas VII-VIII: Natalia Milanowska kl. VII, Kinga Chmielewska kl. VIII, Wioletta Wasilewska kl. VIII i Maciej Rusiłowski kl. VIII.
  Kampania wyborcza trwała cały tydzień. Korytarz szkolny ozdabiały plakaty wyborcze kandydatów z ich sylwetkami i programem wyborczym. W końcu nadszedł‚ oczekiwany dzień. Nad przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Sylwia Niedźwiecka i pani Monika Ciemna oraz Komisja Wyborcza w składzie: Julia Sztukowska, Justyna Szyperek, Dominika Chełmińska i Jakub Kupiński. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie klas I-VIII i każdy z nich ochoczo podszedł do urny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
  Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, decyzją większości uczniów, została Wioletta Wasilewska z kl. VIII, a zaszczytny tytuł wiceprzewodniczącej przypadł Kindze Chmielewskiej z kl. VIII.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Życzymy powodzenia!!!

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

  Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, które 21 września podczas Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.
  Dzieci wraz z rodzicami z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych przygotowanych specjalnie na uroczystość. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Jak na uroczystość przystało na zakończenie odbyło się ognisko podczas którego piekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Zabawa była wyśmienita. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego" dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019 będą:
  ♦ 2 listopada 2018r.
  ♦ 10, 11, 12 kwietnia 2019r. - egzamin gimnazjalny
  ♦ 15, 16, 17 kwietnia 2019r. - egzamin ósmoklasisty
  ♦ 2 maja 2019r.                                                                                                                                                                                        

 • Spotkanie z policjantami

  Spotkanie z policjantami

  11 września 2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z KPP w Augustowie. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki na temat: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieletnich wobec prawa oraz bezpieczeństwa w sieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

  XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru
  7 września 2018r w Białymstoku odbył się XVIII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru. Marsz to patriotyczno - religijna uroczystość upamiętniająca wywiezionych na Wschód, zwłaszcza tych, którzy z zesłania nie wrócili. Jego tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Przez Sybir do Niepodległej”, która nawiązuje do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W marszu uczestniczył i nasz Poczet Sztandarowy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • NARODOWE CZYTANIE

  NARODOWE CZYTANIE

  Dnia 06.09.2018 r uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z nauczycielami aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie wspólnie czytano "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjąć w zakładce Album fotograficzny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września 2018 r. (poniedziałek):

  • godz. 8.00 – Msza Św. w Kościele NNMP w Żarnowie
  • godz. 9.00 – rozpoczęcie roku w budynku szkoły.
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  W piątek 22 czerwca zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie uczniowie odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę. . Życzymy wszystkim bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku smiley.

 • XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  8 czerwca 2018r uczniowie klas IV-V-VI-VII wraz wychowawczyniami, p. Dyrektor oraz ks. Proboszczem udali się na wycieczkę - pielgrzymkę. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Tego dnia byliśmy w parku atrakcji w Gierłoży - Mazurolandii. Znajdują się tu miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur. Następnie w Reszlu zwiedzillśmy Zamek Biskupów Warmińskich. O godz.16:00 wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po Mszy Św pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Festyn Rodzinny

  Festyn Rodzinny

  W poniedziałek na terenie naszej szkoły odbyła się impreza profilaktyczno - sportowa zorganizowana z okazji Dnia Rodziny. W festynie uczestniczyli uczniowie klasy 0 – VII, Klub Przedszkolaka oraz ich rodzice i rodzeństwo. Były piosenki w wykonaniu uczniów kl I-III, "rodzinne" zmagania sportowe połączone z testem wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, pokaz taneczny i nauka tańca, spotkanie z druhami z OSP z Netty oraz poczęstunek. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i obecność w tym dniu Festyn Rodzinny - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakladce Album fotograficzny.

 • Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  W piątek (18.05) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białystoku odbył się koncert poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II oraz zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W spotkaniu tym uczestniczył również nasz Poczet Sztandarowy wraz z panią Dyrektor. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wyjazd na kręgle i spektakl

  Wyjazd na kręgle i spektakl

  W poniedziałek 14 maja uczniowie z klas IV, V, VI i VII wraz z wychowawczyniami wybrali się do Augustowa. Ranek spędzili aktywnie grając w kręgle, a póżniej udali się do kina na spektakl "Tajemniczy ogród". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Tak wyglądała nasza szkoła podczas Święta Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej:

  Szkola_Podstawowa_w_Zarnowie.ppsx

 • 3 Maja - apel

  3 Maja - apel
  W poniedziałek 7 maja klasa V wystąpiła z montażem słowno - muzycznym z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie uzmysłowili wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Wolność, Naród, Ojczyzna. Przypomnieli również, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Z okazji tych świąt budynek naszej szkoły rownież przybrał "odświętne szaty".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  We wtorek (24.04) w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W szkolnych murach gościliśmy p. Karola Chodkiewicza z Nadleśnictwa Augustów. Tego dnia klasa VI przygotowała krótki apel. Uczniowie klas I-VII zaprezentowali się w zaprojektowanych eko - strojach. Nastąpiło również podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej oraz Gminnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi "W kierunku Natury". Dodatkowo każda klasa wykonała ciekawe plakaty związane z Dniem Ziemi. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Wojciechowi Szostakowi i p. Karolowi Chodkiewiczowi z Nadleśnictwa Augustów za pomoc w organizacji Gminnego Konkursu. Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Cała Polska Czyta Dzieciom

  23 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do GCK w Żarnowie na spotkanie autorskie z p. Grażyną Serafin - autorką książek dla dzieci, zorganizowane w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani Grażyna opowiedziała jak powstała jej pierwsza książka, czyli jaką drogę przebyła od autora do czytelnika. Podczas spotkania autorka przeprowadziła konkurs, w którym 3 uczniów wygrało udział w audycji na żywo pt. „Bajki z Aniołem” prowadzonej przez p. Grażynę Serafin w suwalskim Radiu 5. Następnie odbyło się głośne czytanie dla dzieci przez p. Serafin oraz zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci rozwiązały czytelnicze rebusy i krzyżówki, przenosząc się w świat bajek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii
  Dnia 17 kwietnia 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Nadleśnictwo Augustów. Zajęcia te odbyły się w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie poświęcone było tematyce Powstania Styczniowego i miało miejsce w stadninie koni w Żarnowie, która jest położona na szlaku drogi powstańczej- Prostej. Tędy przemierzało swój szlak bojowy 32 żarnowian - kosynierów. Byli w oddziale "WAWRA" Ramotowskiego, wszyscy polegli, ale pamięć o nich trwa. Zaproszenie do udziału w uroczystościaci i zajęciach historycznych otrzymaliśmy od p. Chodkiewicza, rekonstruktora tychże wydarzeń.  P. Kiełczewski z Muzeum Regionalnego z Augustowa przekazał nam mnóstwo informacji  o powstaniu z roku 1863. Poznaliśmy formy walki z Moskalami i posługiwaliśmy się ówczesną bronią. Podczas zajęć harcerze z drużyny harcerskiej "Concordia" przeprowadzali nas przez kolejne stacje. Końcowym akcentem było zapalenie 32 zniczy pamięci i otrzymanie proporca powstańczego. Dziękujemy, to było wspaniałe przeżycie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć