Nawigacja

 • XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II

  8 czerwca 2018r uczniowie klas IV-V-VI-VII wraz wychowawczyniami, p. Dyrektor oraz ks. Proboszczem udali się na wycieczkę - pielgrzymkę. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów XIX rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Tego dnia byliśmy w parku atrakcji w Gierłoży - Mazurolandii. Znajdują się tu miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur. Następnie w Reszlu zwiedzillśmy Zamek Biskupów Warmińskich. O godz.16:00 wysłuchaliśmy koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po Mszy Św pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Festyn Rodzinny

  Festyn Rodzinny

  W poniedziałek na terenie naszej szkoły odbyła się impreza profilaktyczno - sportowa zorganizowana z okazji Dnia Rodziny. W festynie uczestniczyli uczniowie klasy 0 – VII, Klub Przedszkolaka oraz ich rodzice i rodzeństwo. Były piosenki w wykonaniu uczniów kl I-III, "rodzinne" zmagania sportowe połączone z testem wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, pokaz taneczny i nauka tańca, spotkanie z druhami z OSP z Netty oraz poczęstunek. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i obecność w tym dniu Festyn Rodzinny - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakladce Album fotograficzny.

 • Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  W piątek (18.05) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białystoku odbył się koncert poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II oraz zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W spotkaniu tym uczestniczył również nasz Poczet Sztandarowy wraz z panią Dyrektor. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wyjazd na kręgle i spektakl

  Wyjazd na kręgle i spektakl

  W poniedziałek 14 maja uczniowie z klas IV, V, VI i VII wraz z wychowawczyniami wybrali się do Augustowa. Ranek spędzili aktywnie grając w kręgle, a póżniej udali się do kina na spektakl "Tajemniczy ogród". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Tak wyglądała nasza szkoła podczas Święta Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej:

  Szkola_Podstawowa_w_Zarnowie.ppsx

 • 3 Maja - apel

  3 Maja - apel
  W poniedziałek 7 maja klasa V wystąpiła z montażem słowno - muzycznym z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie uzmysłowili wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Wolność, Naród, Ojczyzna. Przypomnieli również, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Z okazji tych świąt budynek naszej szkoły rownież przybrał "odświętne szaty".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  We wtorek (24.04) w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. W szkolnych murach gościliśmy p. Karola Chodkiewicza z Nadleśnictwa Augustów. Tego dnia klasa VI przygotowała krótki apel. Uczniowie klas I-VII zaprezentowali się w zaprojektowanych eko - strojach. Nastąpiło również podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej oraz Gminnego Konkursu z okazji Dnia Ziemi "W kierunku Natury". Dodatkowo każda klasa wykonała ciekawe plakaty związane z Dniem Ziemi. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Wojciechowi Szostakowi i p. Karolowi Chodkiewiczowi z Nadleśnictwa Augustów za pomoc w organizacji Gminnego Konkursu. Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Cała Polska Czyta Dzieciom

  23 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do GCK w Żarnowie na spotkanie autorskie z p. Grażyną Serafin - autorką książek dla dzieci, zorganizowane w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani Grażyna opowiedziała jak powstała jej pierwsza książka, czyli jaką drogę przebyła od autora do czytelnika. Podczas spotkania autorka przeprowadziła konkurs, w którym 3 uczniów wygrało udział w audycji na żywo pt. „Bajki z Aniołem” prowadzonej przez p. Grażynę Serafin w suwalskim Radiu 5. Następnie odbyło się głośne czytanie dla dzieci przez p. Serafin oraz zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci rozwiązały czytelnicze rebusy i krzyżówki, przenosząc się w świat bajek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii
  Dnia 17 kwietnia 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w żywej lekcji historii zorganizowanej przez Nadleśnictwo Augustów. Zajęcia te odbyły się w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie poświęcone było tematyce Powstania Styczniowego i miało miejsce w stadninie koni w Żarnowie, która jest położona na szlaku drogi powstańczej- Prostej. Tędy przemierzało swój szlak bojowy 32 żarnowian - kosynierów. Byli w oddziale "WAWRA" Ramotowskiego, wszyscy polegli, ale pamięć o nich trwa. Zaproszenie do udziału w uroczystościaci i zajęciach historycznych otrzymaliśmy od p. Chodkiewicza, rekonstruktora tychże wydarzeń.  P. Kiełczewski z Muzeum Regionalnego z Augustowa przekazał nam mnóstwo informacji  o powstaniu z roku 1863. Poznaliśmy formy walki z Moskalami i posługiwaliśmy się ówczesną bronią. Podczas zajęć harcerze z drużyny harcerskiej "Concordia" przeprowadzali nas przez kolejne stacje. Końcowym akcentem było zapalenie 32 zniczy pamięci i otrzymanie proporca powstańczego. Dziękujemy, to było wspaniałe przeżycie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
 • 78 rocznica zbrodni katyńskiej

  78 rocznica zbrodni katyńskiej

  10 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Klasa VII przypomniała prawdę o losach oficerów polskich zamordowanych na terenie ZSRR. Uczniowie zapalili również znicz pod Dębem Katyńskim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca w naszej szkole odbył się dzień języka angielskiego. Uczniowie klas IV-VII wykonywali plakaty o krajach anglojęzycznych. Najciekawszy plakat wykonała klasa IV i tym samym zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Młodsi uczniowie spędzili czas rozwiązując zagadki i puzzle związane z tematyką wiosenną. Uczniowie pokazali swoje umiejętności językowe i wokalne biorąc udział w Wiosennym Karaoke oraz sportowe rywalizując ze sobą w turnieju tenisa stołowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Warsztaty plastyczne

  Warsztaty plastyczne

  16 marca uczniowie kl.VI i VII wzięli udział w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej, które miały miejsce w Centrum Kultury w Żarnowie. Pod czujnym okiem Pani Heleny Kalisz, lokalnej twórczyni ludowej, wykonywali palmy wielkanocne. Efekty swojej pracy będą mogli zaprezentować w niedzielę palmową. Zap[raszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  13 marca uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stolicy naszego kraju. Wyjechaliśmy z Żarnowa o godzinie 5:00. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9:00. Podróż minęła naprawdę szybko i znośnie. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie Telewizji Polskiej, Sejmu i Senatu oraz Stadionu Narodowego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Żarnowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wizyta Biskupa

  Wizyta Biskupa

  We czwartek 8 marca 2018r. Biskup Jerzy Mazur - Ordynariusz Diecezji Ełckiej około godziny 8:00 przybył do naszej szkoły, gdzie spotkał się z nauczycielami, pracownikami, uczniami oraz rodzicami. Przywitaliśmy Dostojnego Gościa z pieśnią na ustach - "Bądź pozdrowiony gościu nasz...". Oficjalnie Ks. Biskupa powitała Pani dyrektor oraz najmłodsi uczniowie. Po powitaniu zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny o patronie szkoły Janie Pawle II. Następnie głos zabrał Ks. Biskup Jerzy Mazur, który podziękował za tak pięknie zorganizowane spotkanie i podzielił się swoimi refleksjami. Na zakończenie zaprosił wszystkich do wspólnej i krótkiej modlitwy różańcowej oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Uczniowie na ręce Ks. bp. przekazali swój dar serca na cele misyjne. Po spotkaniu z uczniami wyjątkowy gość dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkoły i spotkał się z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz przedstawicielami rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  2 marca 2018 r. gościliśmy rycerzy z Bractwa Kerin z Gniewu. W niezwykły sposób przeprowadzili oni lekcję żywej historii, związaną z walką o niepodległość Państwa Polskiego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Odgrywali określone role, a wszystko po to, aby poczuć klimat tamtych czasów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Walentynki

  Walentynki

  15 lutego zorganizowaliśmy w szkole Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Każdy uczeń, który w tym dniu założył czerwony element ubioru był chroniony przed odpytywaniem Walentynki - Obrazek 1:)Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny. Odbył się  także Gminny Konkurs Grafiki Komputerowej "Kartka Walentynkowa". Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  6 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przebiega pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to przestrzeń, która niesie za sobą wiele korzyści, ale także niebezpieczeństw, to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Dziś więc przypomnieliśmy jak można wzmocnić swoje bezpieczeństwo w sieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły

  Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły

  Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli 1% należnego podatku za 2017 rok przekażecie Państwo naszej szkole za pośrednictwem Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym. Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy SP ŻARNOWO DRUGIE JPII 1118.

 • Choinka noworoczna

  Choinka noworoczna

  20 stycznia w sobotę w naszej szkole miała miejsce zabawa noworoczna. W tym roku przebiegała ona nieco inaczej. Rano bawiły się przedzkolaki, zerówka i uczniowie kl I-III, a po południu uczniowie klas IV-VII. O oprawę muzyczną i animacje zadbał w tym roku @Wodzirej Band Artyści Estradowi z Grajewa - p.Iza i p.Anita. Zabawa był przednia, wszyscy bawili się znakomicie. Podczas choinki miało miejsce niecodzienne wydarzenie, bowiem rodzice postanowili zrobić niespodziankę. Przygotowali inscenizację do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Rodzice w ciekawych kostiumach doskonale wcielili się w swoje postacie. Wszyscy popisali się wspaniałą grą aktorską. Występ wszystkim bardzo się podobał, a dzieci mogły zobaczyć swoich rodziców w niecodziennej sytuacji. Brawo, brawo, brawo!!!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

  Dzień Babci i Dzień Dziadka

  21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszej szkole taka uroczystość miała miejsce już w piątek 19 stycznia. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a dzieci pod kierunkiem wychowawczyń wspaniały program artystyczny. Na koniec dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Xapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć