Nawigacja

 • Zabawa choinkowa

  Zabawa choinkowa
  W tym roku zabawa choinkowa wyglądała trochę inaczej, bowiem 12 stycznia - w sobotnie popołudnie szkoła zapełniła się młodzieżą z klas IV-VIII. Głośna dyskotekowa muzyka rozbrzmiewała w całym niemal budynku. O oprawę muzyczną zadbał Marcin Dzieniszewski. Skoczne rytmy podrywały do tańca każdego. Oprócz tańców i poczęstunku przygotowanego w klasach, nie zabrakło również zabaw. Dużą radość sprawił wspólnie zatańczony taniec „Belgijka” a miłym akcentem były dedykacje. Młodzież bawiła się od godziny 14:30 do 18:00. Było tak, jak powinno być, czyli głośno, ciemno i wesoło.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
   

   

 • Wymiana pocztówkowa

  Wymiana pocztówkowa

  W tym roku uczniowie klasy II i III wspólnie ze swoimi wychowawczyniami – p. Elżbietą Jarząbską i p. Sylwią Niedźwiecką wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Wymiana pocztówkowa”, która polegała na wysyłaniu widokówek z pozdrowieniami od uczniów ze szkół z różnych regionów Polski. Łącznie wysłaliśmy i otrzymaliśmy ponad 170 pocztówek z najdalszych miast i wsi naszego kraju. Jedna pocztówka trafiła do nas nawet z Irlandii. Wielką radość przyniosły nam także życzenia na kartce przyczepionej do balonika niesionego przez wiatr. Pocztówka pokonała drogę ze szkoły w Białymstoku, aby zatrzymać się przy domu jednego z naszych uczniów.
  Uczniowie z zapałem odszukiwali na mapie Polski miejscowości, z których dostaliśmy pozdrowienia. Była to nietuzinkowa lekcja geografii oraz doskonała okazja do przypomnienia sobie pięknego zwyczaju wysyłania sobie życzeń za pomocą listów i pocztówek. Dziękujemy wszystkim szkołom, które wysłały nam pozdrowienia. Cieszymy się, że nasi uczniowie potrafią nawiązać życzliwy kontakt nawet z osobami obcymi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spotkanie opłatkowe

  Spotkanie opłatkowe

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Tegoroczne Jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy VII pod opieką pań katechetek. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, wśród których obecna była p. Ewa Markowska - starszy wizytator Kuratorium Oświaty delegatura Suwałki. Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Na koniec cała społeczność szkolna symbolicznie połamała się opłatkiem. Z tym samym repertuarem uczniowie naszej szkoły wystąpili, dnia16 grudnia 2018 r., w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Białegostoku

  Wycieczka do Białegostoku

  W dniu 13.12.2018 uczniowie kl. IV-VIII wraz z wychowawczyniami pojechali do Białostockiego Teatru Lalek na sztukę pt. “Opowieść Wigilijna”. Następnie udali się do Parku Trampolin Jumper, gdzie pod okiem trenerów aktywnie i z uśmiechem spędzili dwie godziny. W drodze powrotnej dzieci zmęczone harcami udały się na regeneracyjny posiłek. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • II Gminna Kampania „Białej Wstążki”

  II Gminna Kampania „Białej Wstążki”

  25 listopada 2018 roku rozpoczęła się II Gminna Kampania „Białej Wstążki” pod patronatem Wójta Gminy Augustów, w ramach światowych 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć.
  W ramach kampanii „Białej Wstążki” przeprowadzony został konkurs plastyczny dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Augustów, z klas I-III, pod hasłem: „Tato, jestem”. W konkursie tym nasze uczennice otrzymały wyróżnienia. 4 grudnia i nasza społeczność szkolna na znak sprzeciwu wobec przemocy przypięła białe wstążki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja

  Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja

  Aby poczuć magię nadchodzących świąt, odwiedzić Św. Mikołaja, zobaczyć jak pracują Elfy dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego wraz z rodzicami odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w „Majątku Howieny” w Pomigaczach. Przywitały ich elfy mieszkające w Wiosce, które zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnych warsztatów artystycznych. Dzieci miały okazję spędzić czas ze Świętym z Laponii. To przy jego boku wspólnie bawiły się wraz z elfami. Pod nieobecność Mikołaja przeddszkolaki weszły do Jego domu i zobaczył jak On mieszka, jak ma urządzony pokój i co robi w wolnym czasie. Wizytę w Wiosce zakończyły zwiedzaniem Mini Zoo gdzie spotkały małpy, strusie, kangury i inne zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Andrzejki

  Andrzejki

  29 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Zabawa została przygotowana przez Samorząd Szkolny. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Oprócz muzyki, tańca i zabawy tego dnia główną atrakcją były wróżby. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam muzyka, o którą zadbał Marcin Dzieniszewski, zaś ciekawe zabawy prowadziła p. Małgorzata Kalisz - instruktor z Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Augustów w Żarnowie, którym serdecznie dziękujemy Andrzejki - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wycieczka do Białegostoku

  Wycieczka do Białegostoku

  27 listopada uczniowie z klas I-III wraz z uczniami  z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Rutkach mieli okazję odwiedzenia Białostockiego Teatru Lalek. Wszystkich zauroczył spektakl pt.: "Teatr Cieni Panny Ofelii". Była to niezwykła opowieść o małej osóbce, która troszczyła się o Cienie potrzebujące przyjaciół. Odwiedzili oni  również piwnice teatru, gdzie zgromadzone są wszystkie lalki w nim stworzone. Niektóe z nich mają nawet 65 lat. Następnie udali się do Jumper Parku. Wycieczka była SUPER. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • V Spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”

  V Spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”

  15 listopada w Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się V Spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia” pod hasłem „Drogi do wolności we wspomnieniach mieszkańców Żarnowa i okolic”. Wspomnienia miały na celu przekazanie młodszemu pokoleniu wiedzy o historii, dziejach i drogach do wolności mieszkańców gminy. Młodzież naszej szkoły  przedstawiła opowiadania - wspomnienia dziadków i rodziców z okresu międzywojennego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów

  Ślubowanie Pierwszoklasistów

  15 listopada 2018r w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość - Ślubowanie Pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składało się zdobywanie siedmiu sprawności. Pierwszaki świetnie sobie z tymi zadaniami poradzili. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i znaczki oraz liczne prezenty. Na pamiątkę tego wydarzenia zostało posadzone ozdobne drzewko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • 100 lat Niepodległej

  100 lat Niepodległej

  Dnia 9 listopada o godz.11:11  nasza społeczność szkolna odśpiewała nasz hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego" i tym samym włączyła się do bicia Rekordu dla Niepodległej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wizyta w Parku Naukowo - Technologicznym w Suwałkach

  Wizyta w Parku Naukowo - Technologicznym w Suwałkach

  W piątek 9 listopada uczniowie klasy VI i VII wraz z wychowawczyniami udali się na warsztaty do Parku Naukowo - Technologicznego w Suwałkach. Znajdują się tu pomieszczenia do symulacji różnych środowisk udzielania świadczeń zdrowotnych, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych obecnie technologii symulacji. Na początku była ekscytująca jazda symulatorem ambulansu, gdzie wykreowane zostaje - wirtualne środowisko imitujące warunki drogowe, ruch uliczny. Następnie trafiliśmy do różnych sal, tam poznaliśmy działanie defibrylatora oraz pulsoksymetru. Mieliśmy możiwość trzymania na rękach symulatora noworodka. A na sali operacyjnej zetknęliśmy się ze sztucznymi ranami. To była bardzo ciekawa lekcja, w której wszyscy aktywnie uczestniczyli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Pasowanie na Przedszkolaka

  Dnia 08.11.2018r w Zespole Wychowania Przedszkolnego odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. To był pierwszy występ dzieci. Wszystkie maluchy bardzo chętnie wystąpiły - recytując wiersze, śpiewając poznane piosenki oraz głośno powtarzając tekst śubowania. Teraz już oficjalnie zostały one JAGÓDKAMI. Każdy otrzymał dyplom i prezenty ufundowane przez Panią Dyrektor Krystynę Gorajewską i rodziców. Następnie wszyscy uczestnicy i dzieci z "zerówki" wzięli udział w wesołych zabawach integracyjnych. No i na zakończenie niespodzianka!! Słodki poczęstunek i tort oczywiście z JAGÓDKAMI! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spotkanie z dietetykiem

  Spotkanie z dietetykiem

  Dnia 31.10.18 r. odbyło się spotkanie z dietetyczką Ewą Muczyńską z Poradni Dobra Zmiana dotyczące zasad zdrowego żywienia nastolatków. W trakcie wykładu omówione zostały m.in. skutki nadmiernej, jak i zbyt niskiej masy ciała, zasady zdrowej diety (regularność posiłków, spożywanie I śniadań, urozmaicenie, ilość wypijanych płynów) oraz znaczenie regularnej aktywności fizycznej. Znaczna część spotkania poświęcona została tematowi  występowania cukru w diecie tzn.  co może powodować jego nadmierne spożycie, w jakich produktach się ukrywa i jak ograniczyć jego konsumpcję. Na koniec spotkania uczniowie klas VI, VII i VIII mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim teście. zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II’’

   XVIII Gminny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II’’

   „Życie jest miłością - ciesz się nią" /Siostra Teresa z Kalkuty/- takie przesłanie towarzyszyło wszystkim uczestnikom  XVIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły/Jana Pawła II pt. „Pamięci Jana Pawła II’’.  26 października 2018r. uczniowie z 7 szkół z gminy Augustów  podjęli się interpretacji utworów Karola Wojtyły / Jana Pawła II. Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny

 • 16.10.2018r uczniowie naszej szkoły upamiętnili 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską oraz 60 rocznicę otrzymania sakry biskupiej. W montażu słowno - muzycznym młodzież przypomniała najciekawsze fragmenty z życia Wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II. Tego dnia nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni naszego patrona - "Barki". Pod tablicą pamiąkową zapalony został  również znicz. Pamiętamy - Obrazek 1. Zapraszmy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji do szkoły przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Augustów - pan Zbigniew Buksiński oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uczniowie klas II, III i IV przygotowali część artystyczną pt. "Kwiaty dla naszej pani", w której wierszami podziękowali nauczycielami za trud włożony w ich edukację. Nasz zespół muzyczny  przygotował oprawę muzyczną. Również Samorząd Uczniowski dołożył swoją cegiełkę, organizując uroczysta Galę Rozdania Oskarów. Nauczycieli nagrodzono w 11 kategoriach.
  Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom i pracownikowi obsługi. Następnie głos zabrał wójt Gminy Augustów, który przekazał życzenia wszystkim pracownikom  i pogratulował uczniom tak dużego zaangażowania w uroczystość. Wiele ciepłych słółw i życzeń padło także z ust przedstawicieli Rady Rodziców. Tegoroczny Dzień Nauczyciela na długo pozostanie w pamięci zarówno pedagogów jak i uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  Uczniowie klasy VII i VII w dniach 9 -11 października 2018 wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. To już XVIII Ogólnopolski Zjazd, który w tym roku odbył się pod hasłem "Promieniowe ojcostwa". Świętowaliśmy także 40-lecie wyboru naszego patrona na Stolicę Piotrową. Pielgrzymka była połączona z wycieczką śladami św. Jana Pawła II.
  Pierwszym celem podróży było spotkanie z Krakowem. Następnie wyruszyliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożgo w Łagiewnikach, tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Zakopane. Byliśmy na Wielkiej Krokwi, Gubałówce, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ukoronowaniem pobytu w góralskiej miejscowości był spacer Krupówkami i odpoczynek w termach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Jasną Górę, by uczestniczyć w uroczystościach w Częstochowie. Pełni wrażeń, przeżyć i radości, wróciliśmy do domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  28.09.2018 r. (piątek) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Żarnowie uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Spotkanie w Centrum podzielone było na dwa etapy. W pierwszym rodzice i dzieci, przebrani za postacie odpowiadające bohaterom z czytanej książki, przedstawili fragment wybranej książki. Drugim etapem była praca plastyczno-biblioteczna, która polegała na zrobieniu LAPBOOKA pt.: "Ja i moja ulubiona książka". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego upłynęły w naszej szkole pod hasłem wyborów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku o tą zaszczytną funkcję ubiegało się 4 kandydatów z klas VII-VIII: Natalia Milanowska kl. VII, Kinga Chmielewska kl. VIII, Wioletta Wasilewska kl. VIII i Maciej Rusiłowski kl. VIII.
  Kampania wyborcza trwała cały tydzień. Korytarz szkolny ozdabiały plakaty wyborcze kandydatów z ich sylwetkami i programem wyborczym. W końcu nadszedł‚ oczekiwany dzień. Nad przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Sylwia Niedźwiecka i pani Monika Ciemna oraz Komisja Wyborcza w składzie: Julia Sztukowska, Justyna Szyperek, Dominika Chełmińska i Jakub Kupiński. Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie klas I-VIII i każdy z nich ochoczo podszedł do urny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.
  Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, decyzją większości uczniów, została Wioletta Wasilewska z kl. VIII, a zaszczytny tytuł wiceprzewodniczącej przypadł Kindze Chmielewskiej z kl. VIII.
  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Życzymy powodzenia!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć