Nawigacja

 • Andrzejki

  Dnia 30 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki.Tego dnia dziewczęta z klasy V, VI i VII zadbały o magiczny nastrój przepowiadając wszystkim chętnym przyszłość. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też dobra muzyka i liczne zabawy, o które zadbali pracownicy GCK w Żarnowie. W każdej klasie przygotowany był poczęstunek dla wzmocnienia sił . Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Kampania „Biała Wstążka” 

  W tym roku również i nasza społeczność szkolna przyłączyła się do Kampanii „Biała Wstążka”. Wsród młodzieży przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne dotyczące tej akcji. A 28 listopada wszyscy pokazaliśmy swój sprzeciw poprzez noszenie białej wstążki - symbolu sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • eTwinning w szkole

  eTwinning to społeczność szkół w Europie. Jest to platforma, na której nauczyciele i uczniowie mogą realizować projekty z nauczycielami i uczniami z innych europejskich szkół. Od tego roku szkolnego nasza szkoła również dołączyła do tej społeczności. 

 • Światowy Dzień Życzliwości

  W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Obecnie dzień ten obchodzony jest w ponad 180 krajach. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Tego dnia każdy uczeń otrzymał UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘsmiley, którą przez cały dzień nosił zawieszoną na szyi. Przypominała ona, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Uczniowie pisali także pozdrowienia, miłe słowa do osób, które lubią. Zostały one później umieszczone na Dzewie Życzliwości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ocalić od zapomnienia

  Dnia 16 listopada 2017 r.w Gminnym Centrum Kultury w Żarnowie uczniowie klasy VI w ramach IV edycji "Ocalić od zapomnienia" wystąpili z montażem słownym prezentując przepisy potraw regionalnych, które zachowały się w ich rodzinnych domach. Stworzyli "Książkę kucharską", obejmującą "Smaki potraw z Żarnowa i okolic". W prezentacji uwzględniono przepisy koleżanek i kolegów z kl. IV- VII. Obok przepisów pojawiła się regionala gwara, którą posługiwała się uczennica kl.VI Natalia Milanowska. Uczniowie opowiadali także o historii potraw z Suwalszczyzny i Augustowszczyzny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Apel z okacji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 10 listopada uczniowie kl.IV, szkolny zespół wokalno-instrumentalny oraz SU zaprezentowali przedstawienie pt. „Opowiedz nam babciu, opowiedz nam dziadku ”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Pasowanie na przedszkolaka.

  "Czy maluchem czy starszakiem każdy chce być przedszkolakiem.
  Już za chwilę na tej scenie będzie wielkie wydarzenie
  Każdy kto tu dzisiaj stanie to otrzyma pasowanie."
  Tymi słowami rozpoczęła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Dzień 9 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci i ich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Krystyna Gorajewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom. Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wzięli udział w wesołych zabawach integracyjnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Śniadanie Daje Moc

  We środę, 8 listopada, obchodziliśmy ogólnopolskie święto śniadania – Śniadanie Daje Moc. Rozpoczeliśmy je słowami "Nikt nie chce chorować, każdy pragnie zdrowie zachować, dlatego na dzisiejszym spotkaniu mówić będziemy o zdrowym śniadaniu". Program miał na celu zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie klasy III przedstawili 12 zasad zdrowego odżywiania. Następnie wraz z wychowawczynią i rodzicami przygotowali wspólne śniadanie. Na naszych stołach królowały zdrowe, pożywne kanapki, warzywa, owoce, pyszne koktajle mleczne oraz świeżo wyciskane soki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • XVII Gminny Konkurs Recytatorski

  27 października już po raz XVII w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły / Jana Pawła II pod hasłem - "Jan Paweł II- na zawsze w pamięci". W konkursie wzieli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Augustów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Więcej na temat konkursu w zakładce Konkursy. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Ślubowanie klasy I

  Dnia 26 października w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Do braci uczniowskiej przyjęliśmy uczniów klasy I. Po wielu zmaganiach złożyli oni przysięgę ślubowania i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spektakl w GCK

  24 pażdziernika we wtorek uczniowie naszej szkoły wybrali się do GCK w Żarnowie na spektakl pt. "O małym Pawełku, który chciał być dorosły".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Papieża Jana Pawła II

  W poniedziałek obchodziliśmy 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzień Papieża Jana Pawła II jest polskim świętem obchodzonym co roku 16 października, ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Dzień Nauczyciela

  "W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta
  Staje tu przed Wami Młodzież uśmiechnięta.
  Aby Wam przekazać najlepsze życzenia
  I wyrazić słowem dzisiaj swe pragnienia.

  Niechaj w dobrym zdrowiu płyną Wasze dni,
  Niech się staną jawą Wasze piękne sny.
  Niechaj trud Wasz zawsze plon obfity da."
  W piątek 13 października uczestniczyliśmy w szkolnym apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Były wiersze, piosenki, kwiaty, podziękowania i nagrody :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Próbna ewakuacja szkoły

  10 października w naszej szkole zostały przeprowadzone ćwiczenia z próbnej ewakuacji, w której uczestniczyła Jednostka Ochrony Przeciwpożarowej z OSP Netta. Podczas ćwiczeń dokonano praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji uczniów oraz pracowników szkoły, a także przygotowani Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej do działań ratowniczo – gaśniczych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spektakl "Akademia Pana Kleksa"

  2 października uczniowie kl. III - V obejrzeli w Augustowskim Centrum Edukacyjnym  spektakl  „Akademia Pana Kleksa”. Aktorzy przedstawili sceny z życia uczniów Akademii stworzonej przez Ambrożego Kleksa. Uczestniczyliśmy m.in. w lekcji kleksografii, wysyłaliśmy w Kosmos oko pana Kleksa i przypomnieliśmy sobie historię szpaka Mateusza. Barwna scenografia, muzyka, światła, gra aktorów - to wszystko na długo pozostanie w pamięci uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Spotkanie z policjantem

  Dnia 27 września 2017r. w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły", augustowscy policjanci spotkali się z uczniami naszej szkoły. Podczas spotkania podkomisarz P. Jakubiak omówił: podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu; bezpiecznego korzystania z internetu i telefonów komórkowych oraz jak zachować się w przypadku spotkania z bezpańskim psem.
  W ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” otrzymaliśmy kalendarz :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego" dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018 będą:
  ♦ 2 listopada 2017r.
  ♦ 30 kwietnia 2018r.
  ♦ 02, 04  maja  2018r.
  ♦ 1czerwca 2018r. 

 • XVII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

  Tysiące osób przeszło w piątek (8.09) przez Białystok w XVII Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Wśród uczestników Marszu byli również i uczniowie naszej szkoły. Wszyscy szli w skupieniu spod Pomnika Katyńskiego w parku Zwierzynieckim pod pomnik – Grób Nieznanego Sybiraka przy Kościele pw. św. Ducha. I my pamiętamy o tragedii wywózek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Album fotograficzny.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 4 września 2017 r. (poniedziałek):

  • godz. 8.00 – Msza Św. w Kościele NNMP w Żarnowie
  • godz. 9.00 – rozpoczęcie roku w budynku szkoły.
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarnowie
  Żarnowo Drugie 1
  16-300 Augustów
 • 0876436805

Galeria zdjęć